Levickí Patrioti sa presúvajú v rámci štvrťfinálovej série Slovenskej basketbalovej ligy na Hornú Nitru, kde na nich čaká druhý zápas proti MBK Handlová.

 

MBK Handlová (7.) - BK Levickí Patrioti (2.)

/stav série - 0:1/

Mestská športová hala, streda 10. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Marek Kúkelčík, Ladislav Bartoš 

Aktuálne informácie: Citeľné oslabenie na strane "Baníka" si vyžiadalo svoju daň v stretnutí s úradujúcim majstrom. Handlová nemohla na úvod série počítať s dvojicou kľúčových hráčov - Djordjem Tresačom a Michalom Čekovským. Zatiaľ čo prvý menovaný by mal byť na stredu k dispozícii, tak pre slovenského reprezentanta sa sezóna predčasne skončila. Patrioti tieto naplno slabiny využili, v domácom prostredí dokráčali bez výrazného zakopnutia ku konečnému výsledku 81:59 a k vedeniu 1:0 v sérii. Po nevýrazných výkonoch v závere základnej časti vyzerali zverenci trénera Tea Hojča opäť tak, ako sa na jedného z kandidátov na titul patrí. Na Hornej Nitre ich však nečaká nič jednoduché..

Motívy zápasu: Handlovský dres by si mal opäť navliecť Djordje Tresač, čo určite rozšíri taktické a herné možnosti trénera Branka Maksimoviča. Levice však majú v tejto sezóne stopercentnú bilanciu so svojim štvrťfinálovým rivalom a radi by túto sériu udržali. Ich výhodou je zatiaľ lavička, ktorá má rovnakú silu ako základná zostava. Prejaví sa tento faktor aj v druhom štvrťfinálovom zápase v sérii?

Zo šatne Patriotov: Víťazstvo aj výkon tímu v úvodnom štvrťfinálovom zápase nás všetkých potešil, nie je ale pochýb o tom, že druhý súboj v Handlovej bude úplne iný. Patrioti sa od nedele pripravujú na zápas číslo dva, trénerská dvojica Hojč - Lutovský analyzovala úvodný duel a snaží sa čosi vymyslieť na súpera aj pred druhým zápasom. Fanbus je zaplnený, do Handlovej sa v stredu chystá početná skupina fanúšikov Levíc, a tak bude mať duel atmosféru, aká ku play off patrí.

Povedali pred zápasom:

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Od svojho tímu očakávam diametrálne odlišný výkon ako v sobotu, a to bez ohľadu na to, v akom zložení nastúpime. Prvý duel sme precízne rozanalyzovali a musíme sa z neho poučiť. Opäť to bude ťažký boj, proti tímu s 10 kvalitnými hráčmi, vedenými vynikajúcim trénerom. My ale hráme doma a musíme urobiť všetko, aby sme handlovské hradby ubránili. Verím, že sa naši fanúšikovia na stredu tešia a myslím si, že si užijú atraktívny basketbal. Preto dúfam, že zaplnia handlovskú športovú halu do posledného miesta a spoločne vyrovnáme stav série na 1:1."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Prvý zápas s Handlovou sme zvládli s ľahkosťou, ale vieme, že v stredu sa začína od stavu 0:0. Už by mali mať k dispozícii aj najlepšieho strelca Tresača, takže musíme byť sústredení od začiatku zápasu a nenechať im pocítiť šancu na výhru, lebo potom to môže byť pre nás veľmi dlhý večer.

Steven Davis, hráč Levíc: "Očakávam, že to bude odlišný zápas u nich. V predchádzajúcom stretnutí im chýbal najlepší strelec, preto sa musíme sústrediť na to, aby nevstúpili do zápasu s väčšou energiou ako my. Každý duel je náročný, ale ak budeme hrať ako jeden tím, tak môžeme vyhrať na ktorejkoľvek palubovke. Jeden kolektív s jednou myšlienkou, vtedy budeme pripravení."

Foto: Lukáš Droppan