Šnúru prehier sa pokúsia Levickí Patrioti zastaviť v 34. kole Slovenskej basketbalovej ligY, v ktorom cestujú na palubovku Spišskej Novej Vsi.

 

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Levickí Patrioti 

Mestská športová hala, sobota 23. marca o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Peter Karniš, Peter Gacík

Aktuálne informácie: Spišská Nová Ves má za sebou náročné dni, vedenie klubu najskôr odvolalo trénera Georgiosa Bitzanisa, následne sa porúčal aj prvý rozohrávač tímu Gabriel Belardo. Šťastím v nešťastí je, že "Novovešťanom" už neujde miestenka v play off. Družstva sa tak ujal staronový kouč Erich Korfanta, ktorý sa posunul z pozície asistenta. Ani on však nerobí zázraky na počkanie, s citeľne oslabeným družstvom prehral na komárňanskej palubovke hladko 76:105. Levice sú po strede v novej pozícii, prvýkrát v sezóne sa im totiž stalo, aby prehrali tri stretnutia po sebe (vrátane semifinále Alpsko-jadranského pohára). Zverenci trénera Tea Hojča prekvapujúco zakopli doma, kde doteraz prehrali iba jediné stretnutie v sezóne. S dvoma bodmi odchádzala Prievidza, po príkladnom taktickom výkone zvíťazila v metropole Tekova 75:55. 

Motívy zápasu: Obe družstvá čakajú na víťazstvo, Spišiaci prehrali osem stretnutí po sebe, Patrioti dva ligové zápasy v rade. Na domácej strane je motiváciou pozdvihnúť mentalitu v družstve, ktorá je pravdepodobne na nízkej úrovni. Hostia si za istých okolností môžu zaistiť druhé miesto po základnej časti, potrebujú k tomu vyhrať na Spiši a zároveň potrebujú, aby Prievidza doma prehrala s Interom. 

Zo šatne Patriotov: V stredu Patrioti nepodali výkon hodný majstra, preto po zápase padli aj tvrdšie slová, na ďalšie podobné výpadky už však nie je čas. V podstate už na Spiši pre nás začína malé play off, pretože potrebujeme zvládnuť posledné dva zápasy základnej časti, čo je nateraz kľúčová úloha pre tím. Do hry nezasiahne Benjamin, ktorého potrebujeme dať zdravotne do poriadku do začiatku play off, zvyšok tímu je pripravený nastúpiť.

Povedali pred zápasom:

Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: "Musíme nadviazať na druhopolčasový výkon, ktorý sme ukázali v Komárne. Predovšetkým musíme eliminovať straty, hlavne skúsenejší hráči ich nesmú robiť. Budem rád, ak chlapci na palubovke odovzdajú všetko, je to ich práca, sú za ňu platení a ak pôjdu naplno a zabavia divákov, tak budem spokojný. Samozrejme vieme, kto bude stáť na druhej strane, Levice prekvapivo doma padli s Prievidzou a iste to budú chcieť u nás napraviť. Budeme sa snažiť zo všetkých síl im to sťažiť, verím, že už aj s Florveusom pod košom."

Martin Bachan, hráč Levíc: "Po prehratom domácom zápase s Prievidzou si chceme napraviť chuť a vrátiť sa na víťaznú vlnu. Vieme, že sa v tíme Spišskej Novej Vsi udialo niekoľko zmien, no neznamená to, že nás čaká jednoduchý zápas. Ak sa budeme sústrediť na našu hru, verím, že sa nám podarí dotiahnuť zápas do víťazného konca."

Foto: Lukáš Droppan