V 33. kole Slovenskej basketbalovej ligy sa pokúsia Levickí Patrioti ukončiť krátku šnúru prehier, doma im však bude stáť v ceste nebezpečná Prievidza.

 

BK Levickí Patrioti - BC Prievidza 

Športová hala, streda 20. marca o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Tomáš Doušek

Aktuálne informácie: Z tabuľkového pohľadu ďalšia zaujímavá konfrontácia. Patrioti po dlhšej odmlke zaznamenali dve prehry po sebe, po semifinálovej odvete Alpsko-jadranského pohára na palubovke chorvátskeho Škrljeva, neuspeli ani v Bratislave, kde podľahli Interu tesne 82:84. Treba však poznamenať, že proti lídrovi nebola k dispozícii dvojica Dwayne Benjamin a Milan Žiak. To je už minulosťou, Levice tak majú pred sebou jasný cieľ - udržať a zaistiť si druhé miesto po základnej časti. Prievidza má však taktiež motiváciu do boja, v hre je nielen tretia pozícia, ale za istých okolností aj druhá priečka, ktorú okupujú práve Levice. BC zvládli počas víkendu duel s Komárnom, v domácom prostredí ho zdolali 83:71. Víťazstvo bolo dosť cenné, keďže družstvo sužujú zdravotné starosti. 

Motívy zápasu: Z pohľadu matematiky si domáci môžu už v stredu večer zaistiť druhú pozíciu. Potrebujú však k tomu zaváhanie Svitu na Interi a víťazstvo minimálne o 19 bodov nad Prievidzou. Hostia by tiež určite radi privítali prehru Svitu, v prípade triumfu v Leviciach by sa na nich bodovo dotiahli. 

Zo šatne Patriotov: Súboje proti Prievidzi majú vždy špeciálny náboj a napätie, inak tomu určite nebude ani v stredu. Prípravu Patriotov trochu nabúrala kultúrna akcia v športovej hale, vďaka ktorej museli trénovať dva dni v starom Dome Športu, nič to ale nemení na tom, že doma chcú „žlto-zelení“ proti Prievidzi uspieť a upevniť si druhé miesto v tabuľke. Do hry sa vracia dvojica Benjamin - Žiak. Keďže sa v stredu čaká vyššia návšteva, nenechajte si príchod na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak dlhším radom pri pokladniach.

Prestávky zápasu spestria svojím vystúpením tanečníčky z Unlimited. 

Otvorená bude aj Herňa malých Patriotov.

Povedali pred zápasom:

Nikola Gačeša, hráč Levíc: "Je to pre nás dôležitý zápas. Musíme sa spamätať z ťažkej prehry na Interi a zabezpečiť si druhé miesto pred zápasmi play off. Prievidza urobila nejaké zmeny, všetko dávajú teraz dokopy, preto budú nesmierne motivovaní. Bude potrebné sa im v tomto vyrovnať a uhájiť domácu palubovku."

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Levice hrajú momentálne vo veľmi dobrej forme. V Bratislave mali šancu vyhrať, a to aj bez Benjamina a Žiaka. Po ukončení pohárových povinností sú sústredení len na slovenskú ligu. Návrat Gačešu, v kombinácii s novými posilami, robí z Levíc veľmi silného súpera, obzvlášť na domácej palubovke. Stále máme zdravotné problémy, ktoré nás limitovali aj pri zápase s Komárnom, ktorý sme však zvládli a preto verím, že odohráme dobrý zápas aj v Leviciach."

Foto: Martina Zigová