Levickí Patrioti sa po necelom mesiaci vrátia na miesto, kde získali Slovenský pohár. V rámci 32. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa stretnú so svojim finálovým súperom a aktuálnym ligovým lídrom - Interom Bratislava.

 

BK Inter Bratislava - BK Levickí Patrioti 

Hant aréna, sobota 16. marca o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Tomáš Doušek, Stanislav Bara

Aktuálne informácie: Repríza nedávneho finále Slovenského pohára, súboj prvého s druhým. Týmito a mnohými ďalšími prívlastkami možno označiť duel Interu s Levicami. "Žlto-čierni" sú na najlepšej ceste za zopakovaním prvenstva po základnej časti, prípadné domáce víťazstvo a deviata výhra v rade by znamenala v sobotu večer definitívu vo vyriešení tohto rébusu. Bratislavský celok má totiž aktuálne lepšie vzájomné zápasy s úradujúcim majstrom (2 víťazstvá a 1 prehra). Interisti hrajú vo veľkej pohode, navyše pod taktovkou nového kouča Aramisa Nagliča ešte neprehrali. V sobotu sa im podarilo vylepšiť aj tohtosezónnu bilanciu s Komárnom, u "obuvníkov" uspeli po výsledku 82:70. Patrioti zvládli počas víkendu priamy súboj o druhé miesto, nad Svitom zvíťazili po dramatickej koncovke 94:85. Krátke ligové voľno vyplnili zároveň splnením povinností v Alpsko-jadranskom pohári. Nádejný výsledok z prvého semifinálového súboja sa "žlto-zeleným" nepodarilo udržať, na palubovke chorvátskeho Škrljeva prehrali 84:94 a tesne pred finálovými bránami sa so súťažou museli rozlúčiť. Teraz sa však môžu plne sústrediť na ligu, kde ich v najbližších dňoch nečaká ľahký program.

Motívy zápasu: Na domácej strane je to určite snaha revanšovať sa za nevydarené finále Slovenského pohára, keď sa na ich palubovke tešili z triumfu práve zverenci trénera Tea Hojča. Okrem toho sa hrá na oboch stranách o natiahnutie/ukončenie víťaznej série a tiež o udržanie/ukončenie šance na prvú pozíciu. Samozrejme, nezaujatého diváka okrem toho čaká duel dvoch veľkých ašpirantov na zisk titulu.

Zo šatne Patriotov: Dve deväťhodinové cesty a stredajší ťažký súboj v Škrljeve dali hráčom zabrať, preto bol štvrtok aj piatok v tréningovom procese zameraný viac na regeneráciu, strečing a prípravu na sobotňajší šláger kola. Tím sa teší na tento duel a hoci do neho „žlto-zelení“ pravdepodobne nepôjdu v plnej sile, pokúsia sa prekvapiť Inter na jeho palubovke druhýkrát v priebehu jedného mesiaca. Fanbus má odchod o 15.30 hod. a je už takmer zaplnený.

Povedali pred zápasom: 

Aramis Naglič, tréner Interu: "Hráme proti majstrovi a aktuálnemu držiteľovi pohára, aj preto očakávam dobrý zápas. Bude to pre nás vítaný test, ako sa cítime pred play off. Presne také zápasy potrebujem, aby som videl, ako hráme proti dobrým súperom a v čom sa ešte môžeme zlepšovať."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Stále sme v procese snahy dostať sa do najlepšej možnej formy pred play off. To je naše najväčšie zameranie. Náš súper mal veľa času na trénovanie a prípravu. My sme tú možnosť nemali, ale stále sa budeme snažiť podať náš najlepší výkon a uvidíme, kam nás to dovedie."

Foto: Lukáš Droppan