Na Levických Patriotov čaká v rámci Slovenskej basketbalovej ligy ďalšia dôležitá konfrontácia, v 31. kole sa predstavia doma v priamom súboji o druhé miesto tabuľky proti Svitu.

 

BK Levickí Patrioti - Iskra Svit

Športová hala, sobota 9. marca o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Roman Lamoš, Richard Sirocký

Aktuálne informácie: Z tabuľkového pohľadu najzaujímavejší zápas sobotňajšieho programu. V hre je totiž druhé miesto, ktoré aktuálne okupujú Levickí Patrioti. Víťaz Slovenského pohára sa zatiaľ zdatne pasuje s nabitým programom, v stredu si po veľkom boji poistil svoje tabuľkové postavenie víťazstvom 81:78 nad Komárnom. Ťažkú sériu štyroch zápasov počas siedmich dní ukončí pred svojimi fanúšikmi, kde môže urobiť výrazný krok na ceste za druhou pozíciou po základnej časti. Basketbalisti Svitu však určite neprídu s bielou vlajkou, zverenci trénera Michala Madzina totiž ťahajú štvorzápasovú šnúru výhier. V predchádzajúcom kole si už definitívne zaistili výhodu domáceho prostredia v prvom kole play off, keď zvládli dôležitý duel so Žilinou. "Podtatranci" ho vyhrali 87:73, vďaka čomu neskončia v základnej časti horšie ako štvrtí. V hre je však teraz nielen tretia, ale aj druhá pozícia.

Motívy zápasu: Priama konfrontácia o druhé miesto, tohtosezónna bilancia zo vzájomných zápasov hovorí v prospech Levíc - 2 výhry, 1 prehra a +21 v skóre. "Žlto-zelení" navyše doma v tejto sezóne prehrali len v jednom prípade, s Interom. Pre Svit hovorí aktuálne lepšia ligová forma a tiež fakt, že nemajú čo stratiť, môžu len získať.

Zo šatne Patriotov: Aj napriek nabitému programu je po dvoch víťazstvách atmosféra v tíme dobrá. Levičania sú si vedomí dôležitosti dnešného súboja a pre víťazstvo sú pripravení urobiť maximum. Zo zdravotných problémov sa pomaly dostáva Dwayne Benjamin, problémy s členkom si v súboji proti Škrljevu obnovil Boris Bojanovský a jeho štart v zápase je otázny. 

Dnešný zápas spestrí vystúpenie tanečnej skupiny Unlimited, otvorená bude aj Herňa malých Patriotov.

Povedali pred zápasom:

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Čaká nás zápas proti kvalitnému tímu zo Svitu, ktorý môže rozhodnúť o druhom mieste do play off. Bude to pre nás veľmi dôležitý zápas, ktorý musíme vyhrať."

Michal Madzin, tréner Svitu: "Čaká nás neskutočne silný súper a ťažký zápas. Navyše, na ihrisku Levíc v sezóne nie je veľa príležitostí na zbieranie výhier. Vieme, že presadiť sa môžeme, len keď budeme robiť všetko na hranici možností a v maximálnom nasadení. S týmto cieľom chceme pristúpiť k zápasu."

Foto: Lukáš Droppan