Levickí Patrioti zvládli ďalšie náročné ligové stretnutie, v 30. kole SBL triumfovali nad regionálnym rivalom z Komárna 81:78.

Úvod regionálneho derby bol rozháraný, prvé body prišli po takmer dvoch minútach z ruky Davisa. Taktická bitka vychádzala o čosi lepšie domácim, Komárno sa držalo v hre streľbou za tri body. Dobrá súhra Bojanovského s Krajčovičom priniesla osembodovú šnúru Levíc a napokon aj vedenie 22:14 po prvej štvrtine. Druhá časť sa niesla vo veľmi podobnom duchu, lepšie momenty sa striedali s horšími. Hostia však lepšie začali trestať chyby Patriotov a v polovici štvrtiny sa dokonca na malý moment dostali do vedenia. Rozkúskovaná hra priniesla po 20 minútach vyrovnaný stav – 39:39.

„Žlto-zelení“ vstúpili po prestávke oveľa koncentrovanejšie, šiestimi bodmi v rade sa opäť výraznejšie odpútali od Komárna. Do karát im zahrali aj problémy s faulami, dvojica Brooks a Miloševič ich mala na konte zhodne po štyri. Po piatich minútach mali Patrioti najvyššie vedenie v zápase – 53:41. Stretnutie sa začalo evidentne lámať, svedčalo o tom aj zvyšujúce sa tempo. Pred záverečnou štvrtinou viedli Levice 63:53. Domáci kontrolovali dvojciferné vedenie, v tejto fáze výrazne pomohol Benjamin. V koncovke sa mierne priostrilo, Komárno sa ešte pokúsilo o obrat. Stojanov upravoval trojkou 70 sekúnd pred koncom na 73:75 z pohľadu hostí, ale Krajčovič zobral na seba zodpovednosť a dôležitou trojkou podržal svoj tím. Levice zvíťazili v južanskom derby nad Komárnom 81:78.

BK Levickí Patrioti – MBK Rieker Com-Therm Komárno 81:78 (22:14, 17:25, 24:14, 18:25)

Levice: Krajčovič a Pita po 11, Ste. Davis 10, Benjamin 9, Bojanovský 7 (Council 13, Gačeša 12, Žiak 8, Jeftič 0)

Komárno: Delič 24, Brooks 16, Stojanov 12, Miloševič 6, Goodman 4 (O'Reilly 6, Hunter 4, Jankovič 2, Hlivák 0)

TH: 26/20 – 13/7, Fauly: 22 – 25, Trojky: 7 – 11, Rozhodovali: Brziak, Lukáč, Turček, 1100 divákov.

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Momentálne je to ťažké, keďže sme v procese. Vedeli sme to pri podpisovaní nových hráčov. Na palubovke sú minúty, úseky, kedy vyzeráme chaoticky. Ako keby nevieme, kde sa postaviť. Je to však pravda, ešte to nemáme v krvi. To isté platí v ofenzíve a defenzíve. Aj keď nie sme v najlepšej fazóne, tak sme zápas dokázali vyhrať. To je dôležité. Verím, že v správnom čase zapadnú veci na správne miesto. Všetko sa dá dokopy, hráči budú vedieť, čo majú robiť a budú sa poznať. Niektoré momenty zápasu neboli vôbec zlé, hlavne v tretej štvrtine obrana, pohyb lopty a dobre sme išli do protiútokov. Musíme sa postarať o mnohé veci, Komárnu sme dovolili priveľké množstvo útočných doskokov a mali sme veľa strát. Na tom musíme určite popracovať, ak chceme byť serióznym družstvom.“

Vincent Council, hráč Levíc: „Bolo to náročné derby stretnutie. Derby zápasy sa vždy odohrávajú v úplne inej intenzite. Celkovo si však môžeme z tohto súboja zobrať veľa, sme totiž nový kolektív. Ideme od zápasu k zápasu. Je to proces, ktorý sa postupne zlepšuje.“

Miljan Čurovič, tréner Komárna: „Hrali sme s najväčším favoritom ligy, úradujúcim majstrom, víťazom pohára a s družstvom, ktoré má najlepšieho trénera v lige. Sme radi, že sme dokázali odohrať s nimi vyrovnanú partiu. Dúfam, že naša forma pôjde hore.“

Ladislav Stojanov, hráč Komárna: „Vedeli sme, proti komu hráme. Mali sme za sebou psychicky ťažké zápasy, z ktorých sa musíme nejako pozbierať a posunúť sa ďalej. Presne pred týmto stretnutím sme si povedali, že ideme viac bojovať, sústrediť sa viac na obranné a útočné veci. Podľa mňa to aj vyšlo, snažili sme sa. Odišiel nám začiatok tretej štvrtiny, podobne ako v niektorých zápasoch, sme aj tentoraz zle vstúpili. Potom sme sa pozbierali, snažili sme sa otočiť. Po trojke sme stiahli na dva body, ale hneď na to nám kontroval Krajčovič trojkou. Už bolo málo sekúnd do konca, to je už ťažšie. Tento zápas však beriem pozitívne pre nás, ideme sa posúvať ďalej.“