Levických Patriotov čaká v rámci 28. kola Slovenskej basketbalovej ligy domáci duel s MBK Handlová.

BK Levickí Patrioti - MBK Handlová

Športová hala, sobota 9. februára o 19.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Tomáš Lukáč, Lukáš Životský

Aktuálne informácie: "Žlto-zelení" mali síce v stredu ligové voľno, ale svoj nabitý program si spestrili úvodným duelom štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára. V ňom predviedli dominantný výkon, chorvátsky Osijek vyprevadili s prehrou o 41 bodov - 62:103 a jednou nohou sú už tak medzi najlepšou štvorkou nadnárodnej súťaže. Vo výbornom svetle sa ukázala nová posila tímu Dino Pita, v zápase sa prezentoval 25 bodmi. Teraz pred nimi stojí ďalšia domáca výzva - Handlová. "Baník" prišiel v stredu o štvorzápasovú sériu víťazstiev, keď boli nad ich sily v konfrontácii tabuľkových susedov hráči Komárna. Na ich palubovke prehrali Handlovčania 72:89. Na juhu Slovenska zaznamenal premiérové minúty v bielo-zelenom drese americký krídelník Bruce Beckford.

Motívy zápasu: Zaujímavé bude sledovať, ako sa bude dariť posilám na oboch stranách. Handlová zatiaľ v tejto sezóne nenašla recept na Levice, podarí sa jej to v záverečnom meraní síl v základnej časti?

Zo šatne Patriotov: Stredajší súboj proti Osijeku nám prišiel po voľnom víkende vhod, rovnako tak ako priebeh a výsledok zápasu. Všetci hráči si s chuťou zahrali a pred odvetou sme dosiahli povzbudivé víťazstvo. Zároveň sme si ale vedomí, že Handlová príde do Levíc lepšie pripravená, viac motivovaná a čaká nás podstatne náročnejší zápas. Ak si chceme udržať druhé miesto v tabuľke, nesmieme doma strácať body a s tým pôjdeme aj do tohto súboja.

Akcia zápasu: Sobota v Leviciach bude patriť športu. Od 16.30 h. sa na Zimnom štadióne rozohrá finále 2. hokejovej ligy a kvôli tomu sa s hodinovým posunom oproti tradičnému času od 19.00 h. predstavia doma Levickí Patrioti. Oba kluby sa dohodli na vzájomnej podpore a pre fanúšikov pripravili výhodné vstupné na oba zápasy spolu v cene 5,-Eur.

Počas prestávok nás v sobotu čaká vystúpenie tanečnej skupiny Unlimeted a otvorená bude aj Herňa malých Patriotov pre najmenších fanúšikov klubu.

Povedali pred zápasom:

Dwayne Benjamin, hráč Levíc: "Myslím si, že to bude veľmi fyzický zápas. Handlová má veľmi dobre doskakujúci tím, má množstvo veľkých hráčov, preto bude dôležité, aby sme vyhrali na doskokoch. Očakávam, že sa duel bude niesť v rýchlom tempe."

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "V sobotu sa postavíme na palubovke levickej športovej haly úradujúcemu majstrovi, ktorý má vysokú kvalitu a lavičku plnú vynikajúcich hráčov. Dôležité bude ustrážiť Dwayna Benjamina, ktorý má v súčasnosti výbornú formu. V poslednom zápase Alpsko-jadranského pohára nastúpila nová levická posila Dino Pita, ktorý už vo svojej premiére naznačil, že sa chce zaradiť k lídrom tímu. Na Levice sa poctivo pripravujeme a ak chceme pomýšľať na úspech, nesmie sa nám stať nič podobné ako v Komárne, kde sme dokázali udržať koncentráciu len v prvom polčase. Musíme sa sa sústrediť celých štyridsať minút, hrať zodpovedne v obrane a vystupovať ako jeden tím."