Levických Patriotov čaká v krátkom slede ďalší náročný duel, v 22. kole Slovenskej basketbalovej ligy sa predstavia na palubovke Iskry Svit v priamom súboji o druhé miesto.

Iskra Svit - BK Levickí Patrioti

Iskra aréna, sobota 12. januára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Marek Kúkelčík, Peter Karniš

Aktuálne informácie: Zo sobotňajšieho programu 22. kola jednoznačný ťahák. Svit šľape ako hodinky, či už doma, ale aj vonku. Aktuálne má najdlhšiu víťaznú sériu v rámci celej ligy, vyhral šesť stretnutí po sebe. V stredu sa navyše striasol ďalšieho dôležitého rivala, keď zvíťazil na palubovke Žiliny 73:67 a ukončil tak domáce ťaženie "bielo-červených". Teraz stojí pred Iskrou ďalšia šanca - postúpiť na druhé miesto tabuľky. Proti však určite bude úradujúci majster, Levickí Patrioti prišli počas týždňa o sériu víťazstiev, v krajskom derby prehrali s Komárnom 67:87. Pre zverencov trénera Tea Hojča sa tak nezačala najlepšie náročná séria zápasov, v ktorej sa bude bojovať o cenné body. Už v sobotu majú pred sebou prvú výzvu - uhájiť priebežnú druhú pozíciu. 

Motívy zápasu: Motív je jasný, kto vyhrá, tak je na druhom mieste v tabuľke. Svit zdobí výborná bilancia doma, zatiaľ našli v Iskra aréne premožiteľa iba v jedinom prípade. Levice však boli tiež blízko, v prvom vzájomnom meraní síl prehrali rozdielom jediného bodu (79:80). Pre Patriotov hovorí mierne lepšia ofenzívna a defenzívna sila.

Zo šatne Patriotov: Patriotov čaká atraktívny súboj vo Svite, kde sa budú snažiť odčiniť krutú prehru z Komárna. Jej príčiny si tím rozobral a v sobotu na horúcej palubovke Iskra arény sa budú chcieť Patrioti vrátiť na víťaznú vlnu. Všetci, ktorí si pamätajú prvý duel zo Svitu a tesnú prehru Levíc o jeden bod, sa určite tešia na ďalšiu dramatickú bitku o druhé miesto. Zdravotný stav v tíme sa lepší každým dňom, o tom či do hry zasiahne aj Steven Davis, sa rozhodne tesne pred zápasom.

Povedali pred zápasom:

Michal Madzin, tréner Svitu: "Určite to bude veľmi náročný zápas s výborným tímom. Musíme byť ostražití a pripravení na všetko, čím sú Levice schopné atakovať súperov a je toho naozaj dosť. Cieľom bude v maximálnej bojovnosti urobiť všetko pre to, aby sme boli po zápase spokojní. Verím, že sa vytvorí úžasná atmosféra v Iskra aréne a že si zápas užijeme."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Čaká nás zápas vo Svite, kde sme už v tejto sezóne raz tesne prehrali. Všetci si uvedomujeme, aký je to pre nás dôležitý zápas. Určite chceme podať koncentrovaný výkon a zobrať výhru domov."

Foto: Lukáš Droppan