Levickí Patrioti pokračujú v zbieraní bodov aj v novom roku, v 20. kole Slovenskej basketbalovej ligy zdolali na svojej palubovke BKM Lučenec 98:64.

V domácej zostave absentovalo duo rozohrávačov Krajčovič a Žiak. Prvé body v zápase prišli od hosťujúceho Sheltona, ale Levičania hneď na to odpovedali piatimi bodmi za sebou. Úvodná časť sa hrala vo vysokom tempe, čo viac vyhovovalo Lučencu. Ten hral nebojácne, čo hlavne v prvej štvrtine bola cesta k úspechu. Z nie príliš vysokého manka otočili stretnutie na svoju stranu, po desiatich minútach vyhrávali 26:23. Druhá perióda však bola o jednom tíme, „žlto-zelení“ totiž kontrovali šnúrou 14:0. Lučenec nepustili viac ako päť minút k bodom, preto po tomto úseku mali Patrioti aj prvé dvojciferné vedenie v zápase – 36:26. Domáci začali hrať vo veľkej pohode, štvrtinu napokon vyhrali 30:11 a do šatní išli za stavu 53:37.

Levice ani po prestávke nepoľavili z ofenzívneho basketbalu, hneď v úvode sa dostalo ich vedenie cez 20-bodovú hranicu a bez väčších starostí kontrolovali zápas. Pred záverečnou štvrtinou napokon viedli 74:50. Štvrtá 10-minútovka príliš vzruchu nepriniesla, na oboch stranách si zahrali aj menej vyťažení hráči. Patrioti jasne smerovali za ďalšou výhrou, v rámci série už piatou a celkovo deviatou domácou ligovou. Lučenec napokon zdolali na domácej palubovke 98:64.

BK Levickí Patrioti – BKM Lučenec 98:64 (23:26, 30:11, 21:13, 24:14)

Levice: Tomič 22, Gačeša 20, Alexander 18, S. Davis 12, Bachan 3 (Bojanovský 11, Williams 10, Volárik 2, Adámik 0)

Lučenec: Shelton 17, Agusi 14, Jacobs 11, Jackuliak 9, Griffin 7 (Pipíška 6, Grenda, Sarna, Vranjes a Vukovič 0)

TH: 27/21 – 17/9, Trojky: 9 – 9, Fauly: 16 – 24, Rozhodovali: Tomašovič, Lamoš, Bartoš, 1150 divákov.

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Nebolo to pre nás ľahká situácia, celú sezónu nás trápia zranenia. K dispozícii sme na poste rozohrávačov mali len Alexandra a Tomiča, z tých, čo hrajú viacej minút. Preto sme sa pripravovali veľmi zodpovedne, museli sme urobiť úpravy v našej taktike, aby sme boli schopní vyhrať toto stretnutie. Je veľmi ťažké koučovať túto sezónu, v dôsledku týchto zranení. Netrénujeme tak, ako by sme chceli. Napríklad tento týždeň sme mali päť dní na tréning a nemohli sme pre zranenia trénovať päť na päť. Nie je to dobré, nie som z toho šťastný, pretože tím potrebuje trénovať päť na päť. Bojanovský mal výron členka, dostane sa späť do formy, začne hrať dobre a príde ďalší výron. Musí sa dostať späť do rytmu, podobné to bude s Krajčovičom. Máme aj bizarné zranenia, po zápase v Handlovej ideme na tímovú večeru, čašníčke padnú poháre a črep padne na ruku Milana Žiaka. Musel ísť do nemocnice na štichy, preto v tomto stretnutí nehral. Neviem, či sme niekomu niečo urobili, ale je to obrovská smola. Gratulujem však mojim chlapcom. Myslím si, že odohrali dobrý zápas. Bolo to stretnutie, ktoré sme museli vyhrať. Som toho názoru, že sme nevyzerali zle.“

Boban Tomič, hráč Levíc: „Od prvej minúty sme išli do toho podľa nášho plánu, ale v úvode a hlavnej v prvej štvrtine sme sa mierne trápili. V druhej časti sme začali hrať o čosi lepšie, zlepšil sa aj pohyb lopty. Začali sme hrať našu hru a podarilo sa nám vyhrať toto stretnutie, ako sme chceli.“

Tibor Jány, tréner Lučenca: „Prvá štvrtina, keď sme hrali v najsilnejšom zložení, aké sme schopné postaviť, tak bola vyrovnaná a pre nás optimistická. Samozrejme, ukázalo sa a vyprovokovala domácich k tomu, aby pridali, že to tak jednoduché nepôjde. Aj sa tak stalo, sprísnili obranu, boli presní v zakončení, mali úspešnú kombináciu a už v podstate od druhej štvrtiny si postavili základ tohto úspechu. Druhý polčas hrali jasne v dominancii.“

Ike Agusi, hráč Lučenca: „V prvej štvrtine sme hrali dobre, snažili sme sa plniť pokyny trénera. Od druhej až do štvrtej štvrtiny nám to už však nevychádzalo.“