Kategória: Články BK
Návštevy: 620

Prvým súperom Levických Patriotov v roku 2019 bude na domácej palubovke nováčik z Lučenca.

BK Levickí Patrioti - BKM Lučenec 

Športová hala, sobota 5. januára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Roman Lamoš, Ladislav Bartoš

Aktuálne informácie: Na piate víťazstvo za sebou pomýšľa aj úradujúci majster, okrem toho môže natiahnuť aj víťaznú sériu v levickej športovej hale. V aktuálnom ročníku totiž ešte nik v metropole Tekova nezvíťazil. "Žlto-zelení" sú navyše povzbudení cenným úspechom z Handlovej, kde nad nepríjemným celkom zvíťazili 92:76. Duel na Hornej Nitre bol však posledným v profesionálnej kariére Adama Štefeka. Lučenecké čakanie na plný bodový zásah pretrváva, nováčik si ho so sebou zobral aj do nového roka. Zverenci trénera Tibora Jányho nie sú v poslednom čase už fackovacím panákom, ale vždy tomu niečo chýba, aby sa čierna séria skončila. Jubilejná desiata prehra po sebe prišla doma proti Komárnu po výsledku 76:86. "Novohradčanov" posilnil Richard Grznár, do zápasového diania však len tak ľahko ešte nezasiahne. 

Motívy zápasu: Najlepšia versus najhoršia ofenzíva, Levice dosahujú v stretnutiach v priemer o 14 bodov viac ako ich súper. Dvanásťbodový rozdiel je pri pohľade na jednotlivé defenzívy. Netreba ani zabudnúť na bilancie doma a vonku, Patrioti sú bez prehry a Lučenec triumfoval u súpera len v jednom prípade. 

Zo šatne Patriotov: Do nového roku by Patrioti radi vstúpili úspešne, bude to ale chcieť koncentrovaný výkon od úvodných minút, lebo výsledkové a tabuľkové postavenie súpera je trochu klamlivé, čo ukázali aj ich predchádzajúce dlho vyrovnané duely proti Svitu, či Komárnu. Zdravotný stav v tíme opäť nebol počas týždňa úplne ideálny, kto nakoniec nenastúpi, sa ukáže až tesne pred zápasom.

Pred stretnutím prebehne odovzdanie vydražených dresov ich novým majiteľom, ako aj odovzdanie vydraženej sumy pre Slovenský červený kríž, územný spolok Levice.

Povedali pred zápasom: 

Boban Tomič, hráč Levíc: "Aj v novom roku chceme ísť od zápasu k zápasu. Lučenec vie byť nepríjemným súperom, hlavne keď sa mu to dovolí. Musíme hrať od prvej minúty tvrdo a nedovoliť žiadne prekvapenie v našej hale."

Foto: Lukáš Droppan

Share