Druhú polovicu základnej časti začnú Levickí Patrioti náročným duelom na palubovke MBK Handlová.

MBK Handlová - BK Levickí Patrioti 

Mestská športová hala, sobota 29. decembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Tomáš Doušek, Tomáš Turček

Aktuálne informácie: Aj keď pohľad na tabuľku hovorí jasnou rečou, zápas Handlovej s Levicami možno považovať ako najzaujímavejší z programu 19. kola SBL. "Baník" totiž chytá konečne ten správny dych, pred prestávkou zaznamenal dve cenné triumfy. Hlavne výhra 82:68 nad Komárnom mala "štvorbodovú" hodnotu, keďže sa Handlovčania udržali v boji o siedme, respektíve šieste miesto. O nič horšie nie je na tom ani ich najbližší rival, Levickí Patrioti majú v lige sériu troch výhier po sebe, ak k tomu prirátame Alpsko-jadranský pohár, tak majú o ďalšie dve víťazstvá naviac. Možno tak očakávať mimoriadne zaujímavý duel o dva body, podobne ako tomu bolo v otváracom zápase sezóny 2018/2019. 

Motívy zápasu: Viaceré zaujímavé mikrosúboje, či už pod košom alebo na poste rozohrávačov. Rozhodnúť môže lepšie mentálne nastavenie, respektíve chtíč. Kto si uchmatne ďalšie dva body do tabuľky?

Zo šatne Patriotov: Pár dní voľna so svojimi najbližšími prišlo hráčom po náročnom programe určite vhod, od utorka večera sa už ale pripravujú na sobotňajší náročný duel v Handlovej. Z dvojice maródov je na tom lepšie Boris Bojanovský, ktorý by mohol byť v sobotu už k dispozícii, do hry však ešte nezasiahne Šimon Krajčovič. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Päťdesiat miest vo fanbuse sa zaplnilo expresne rýchlo, do Handlovej sa chystajú navyše ďalší fanúšikovia individuálnou dopravou a tak budú mať Patrioti v hľadisku silnú podporu, ktorú sa pokúsia využiť vo svoj prospech a na horúcej palubovke "Baníkov" budú chcieť uspieť.

Povedali pred zápasom: 

Peter Torda, tréner Handlovej: "Do druhej polovice súťaže chceme vstúpiť rovnako, ako sme ukončili prvú časť - víťazstvom. Hráme proti družstvu, ktoré má veľkú kvalitu. My sme však zdravo motivovaní pokračovať vo výkonoch z predchádzajúcich zápasov a predĺžiť víťaznú šnúru. Chceme potešiť domácich fanúšikov a ponúknuť im kvalitný basketbal."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Od prechádzajúceho vzájomného stretnutia podpísala Handlová troch nových hráčov. Majú teraz na súpiske oveľa vyššiu kvalitu, preto očakávam veľmi náročný zápas. Ako po celú sezónu, stále máme problémy so zraneniami, ale dôležité je, že hráči, ktorí budú hrať, urobia maximum a posnažia sa odohrať najlepší možný zápas. Teší ma, že nás príde podporiť mnoho našich fanúšikov, bude tak výborná atmosféra v hale."

Foto: Lukáš Droppan