Na zverencov trénera Tea Hojča čaká opäť po týždni priamy súboj o druhé miesto v Slovenskej basketbalovej lige, tentoraz sa pricestujú do levickej športovej haly hráči BC Prievidza. 

BK Levickí Patrioti - BC Prievidza

Športová hala, streda 5. decembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Marek Kúkelčík, Richard Sirocký

Aktuálne infornácie: Súboj tabuľkových susedov a duel o priebežné druhé miesto. Levickí Patrioti si opäť zopakujú pred domácim publikom zápas o udržanie druhej pozície, tentoraz sa im však do cesty postaví Prievidza. Zverenci trénera Tea Hojča cez víkend prehrali na Pasienkoch 72:79, no kormidelník "žlto-zelených" pochválil svojich zverencov za prístup k stretnutiu, aj napriek strate bodov. Basketbalisti z hornej Nitry majú aktuálne najlepšiu formu spomedzi účastníkov SBL, štvrté víťazstvo po sebe sa zrodilo doma, keď bez väčších problémov zdolali Komárno 86:62. Premiérové sekundy v tomto dueli zaznamenal 15-ročný rozohrávač Matúš Hronský, dobré čísla zaznamenala aj drvivá väčšina hráčov na súpiske BC. V metropole Tekova tak možno očakávať tiež nesmierne zaujímavý zápas. 

Motívy zápasu: Bude práve v Leviciach debutovať staronová tvár v prievidzskom drese - Mike Rostampour? Udržia si hráči v žlto-zelenom drese domácu neporaziteľnosť? Skončí sa víťazné ťaženie BC? Stretnutie s mnohými otázkami, na ktoré zodpovie až samotný priebeh. 

Zo šatne Patriotov: Prehra na Interi prerušila víťaznú sériu Patriotov, v stredu proti Prievidzi sa však chce tím opäť vrátiť na víťaznú vlnu. Hráči sú zdravotne v poriadku, pripravení na konfrontáciu so súperom, ktorý sa dostal do dobrej formy. Oba fanúšikovské tábory sa na zápas tešia a hala by sa mohla poriadne zaplniť. Patrioti chcú na súboj proti Prievidzi predstaviť tretiu sadu dresov, ktoré pôjdu tradične po odohraní decembrových zápasov do dražby na charitatívne účely.

Povedali pred zápasom:

Steven Davis, hráč Levíc: "Musíme odviesť lepšiu robotu pri doskokoch. V predchádzajúcom zápase nás zničili v priestore pod košom, navyše sme nešprintovali do obrany. Tieto veci musíme napraviť, ak chceme mať šancu na víťazstvo. Ak budeme hrať ako tím, vyhrávať v doskokoch a dodržiavať naše základy po celých 40 minút, tak máme dobrú šancu na triumf."

Michael Claxton, tréner Prievidze: "Jediná cesta, akou môžeme nadviazať na naše výkony, je pokračovať v príprave a sústredení na sto percent. Hráme u súpera z kategórie najťažších, ale verím, že odovzdáme na palubovke zo seba maximum a uspejeme."

Foto: Vladimír Králik