Víťazná séria Levických Patriotov skončila na Pasienkoch, v dueli o prvé miesto prehrali s Interom Bratislava 72:79.

Úvodné minúty zápasu patrili „žlto-čiernym“, po dvoch minútach viedli 7:0. Levičania si pripísali na konto prvé body až po trestných hodoch Davisa. Hoci sa duo Žiak a Tomič snažili trojkami dostať svoj tím späť do hry, domáci si aj naďalej držali vedenie, najmä vďaka Bulatovičovi, ktorý zaznamenal v úvodnej desaťminútovke desať bodov. Prvú štvrtinu prehrali Patrioti rozdielom troch bodov – 16:19. Po krátkej prestávke sa pokračovalo v tvrdej hre, zápas vyzeral byť vyrovnanejší a zverencom trénera Tea Hojča sa v zápase podarilo znížiť manko na najnižší možný rozdiel – 26:27. Inter však napokon nepustil súpera k obratu, do šatní išiel na polčasovú prestávku za stavu 40:31.

V tretej štvrtine sa hosťom darilo presadiť spoza perimetra, čím znížili náskok súpera. Toto však nemalo dlhé trvanie, keďže hráči Levíc doplatili na nekoncentrovanosť. Aj vďaka tomu sa domáci dostali pred poslednou štvrtinou do dvojciferného vedenia – 58:46. Záverečné minúty v boji o prvé miesto v tabuľke boli napäté, pretože po úspešnej trojke Davisa, ktorý znížil stav na 59:62, Levice stále živili nádej na víťazstvo. Zverenci trénera Olivera Vidina si ale tentoraz nenechali zobrať dva body, vedenie si postrážili až do záverečnej sekundy a nad Levickými Patriotmi zvíťazili 79:72.

BK Inter Bratislava – BK Levickí Patrioti 79:72 (19:16, 21:15, 18:15, 21:26)

Inter: Bulatovič a Smith po 15, Barač 14, Baťka 13, Skinner 12 (Mrviš 4, Abrhám a Fusek po 3)

Levice: Davis 19, Tomič 9, Williams 8, Bojanovský 6, Žiak 4 (Gačeša 14, Krajčovič 10, Alexander 2)

TH: 19/14 – 11/6, Fauly: 15 – 18, Trojky: 5 – 10, Rozhodovali: Fuska, Bartoš, Gacík

Autor: Romana Zsigová