Levických Patriotov čaká ďalšia neľahká bitka, v trinástom kole Slovenskej basketbalovej ligy nastúpia proti Iskre Svit v súboji o druhé miesto v tabuľke.

BK Levickí Patrioti - Iskra Svit

Športová hala, streda 28. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Eduard Uhrin

Aktuálne informácie: Konfrontácia tabuľkových susedov, ale aj víťazných sérií. Začneme najskôr domácim celkom, ktorý pred svojimi fanúšikmi stále neokúsil chuť prehry. Levickí Patrioti zvíťazili v troch stretnutiach po sebe, v nedeľu zdolali oslabené Komárno celkom jednoznačne 93:65. Teraz môžu zverenci trénera Tea Hojča udržať druhé miesto a zároveň si vytvoriť menší bodový náskok. Proti však budú "medvede" s momentálne druhou najlepšou fazónou v rámci ligy. Iskra totiž čaká sériu piatich víťazstiev v rade, naposledy si poradili so Žilinou 94:72. V metropole Tekova sa tak očakáva zaujímavý zápas, kto v ňom bude úspešnejší?

Motívy zápasu: Zápas Levíc so Svitom prináša viacero atraktívnych mikrosúbojov, či už Avramovič vs. Žiak, Guillory vs. Tomič alebo Washburn vs. Davis. Čo však bude rozhodujúcim faktorom?

Zo šatne Patriotov: Po sérii dobrých výsledkov a výkonov sa hráči tešia na ďalšiu výzvu, ktorá pred nimi stojí. V pamäti majú ešte všetci úvodnú prehru o jeden bod vo Svite, ktorú sa dnes pokúsia Iskre vrátiť. Na palubovku im posvietia čisto nové svetlá, ktoré by sa patrilo pokrstiť víťazstvom. Dnes bude opäť v prevádzke aj Herňa malých Patriotov, pre oslávencov máme pripravené darčeky. 

Povedali pred zápasom:

Boban Tomič, hráč Levíc: "Čaká nás dobrý súper, ktorý je momentálne v dobrej forme. Určite musíme dať pozor na Avramoviča, je hlavným strelcom a vie dať kôš z viacerých pozícií. Sú fyzickým tímom, musíme ísť tvrdo a koncentrovane od prvej minúty, aby sme my udávali ten rytmus, ako chceme hrať. Keď to tak nebude, môžu byť problémy."

Michal Madzin, tréner Svitu: "Zápas s majstrom, to hovorí za všetko. Tešíme sa na takýto zápas a budeme bojovať. Len výkonom na úrovni našich možností môžeme pomýšľať na výsledok, aký by sme si želali. Určite sa bude hrať vo výbornej atmosfére a verím, že si to užijeme."

Foto: Lukáš Droppan