Levickí Patrioti zakončia prvú štvrtinu základnej časti na palubovke aktuálne tretieho tímu SBL - PP & TV Raj Žilina.

PP & TV Raj Žilina - BK Levickí Patrioti

Športová hala na Rosinskej ceste, streda 7. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Martin Margala, Stanislav Mlynarčík

Aktuálne informácie: Ďalší duel tabuľkových susedov, tentoraz však tretieho s druhým. O tom, že Žilina je zatiaľ najpozitívnejším prekvapením ligy sme už písali, tento fakt potvrdili skvelým obratom v Komárne, kde napokon zvíťazili 81:73. Mladý tím trénera Ivana Kurillu by si tentoraz rád vyšliapol aj na úradujúceho majstra. Predpoklady k tomu má, keďže predvádza dobré výkony v obrane, aj v útoku. Levickí Patrioti sú však aj napriek absenciám v dobrej forme. Bez zranenej trojice Bachan, Katura a Tomič nemali so Spišskou Novou Vsou takmer žiadne problémy, svedčí o tom aj konečný výsledok - 91:68. Zverenci trénera Tea Hojča by radi zakončili úvodnú štvrtinu základnej časti víťazne, no v meste pod Dubňom ich nečaká nič jednoduché. Prípadnou vzpruhou pre nich môže byť, ak sa niekto z maródky zapojí do zápasového diania. 

Motívy zápasu: Žilinčania potrebujú zlepšiť bilanciu trestných hodov (68%), keďže týmto spôsobom prichádzajú často o ľahké body. Ich súperom je totiž lídrom v tejto kategórii s 82% úspešnosťou. Nemenej dôležitým faktorom bude aj priestor pod košom, kde majú domáci veľkú silu.

Zo šatne Patriotov: Po sobotňajšom triumfe proti Spišiakom dostali Patrioti deň voľna, od pondelka sa už pripravujú na súboj v Žiline. Domáci tím má v úvode sezóny skvelú fazónu a tak je jasné, že pred zrejme zaplnenou halou čaká na „žlto-zelených“ poriadna fuška. Počet maródov sa nezmenil, Patrioti ani v stredu nebudú môcť počítať s trojicou zranených hráčov Katura, Tomič a Bachan, aj napriek tomu cestujú do Žiliny s cieľom zvíťaziť.

Povedali pred zápasom:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "V sedemdňovom cykle nás čaká ďalší ťažký súper, tentokrát s vizitkou úradujúceho majstra. Na zápas sa pripravujeme zodpovedne. Vieme o veľkých kvalitách súpera a rešpektujeme ich. Verím, že naši fanúšikovia nám v stredu prídu vo veľkom počte pomôcť svojimi hlasivkami a budú nás hnať k maximu našich síl. Budeme to veľmi potrebovať."

Milan Žiak, hráč Levíc: "Žilina má zatiaľ skvelé výkony, čo potvrdili aj na palubovke Komárna, kde dokázali vyhrať. Určite sú jedným z nebezpečných súperov v tejto sezóne. Myslím si, že Žilina bude ťažkým súperom, hlavne na ich ihrisku, kde sú veľmi silní a majú podporu divákov, ktorí ich ženú dopredu. Podľa mňa to bude ťažký zápas a takisto očakávam, že musíme podať zodpovedný výkon hlavne v obrane a potom môžeme uspieť."

Foto: Lukáš Droppan