Levickí Patrioti pokračujú v náročnom a nabitom programe, o sériu víťazstiev síce vo Svite prišli, ale novú šnúru by radi odštartovali pred domácim publikom. V piatom kole SBL privítajú aktuálneho lídra tabuľky Inter Bratislava.

BK Levickí Patrioti - BK Inter Bratislava

Športová hala, streda 24. októbra o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Tomáš Doušek, Richard Sirocký

Aktuálne informácie: Šláger kola je jasný, v metropole Tekova sa stretne tretí celok tabuľky s lídrom. Úradujúci majster prišiel počas víkendu o sériu triumfov, v dramatickej koncovke prehrali najtesnejším možným rozdielom so Svitom. Patriotov navyše trápi početná maródka, pod Tatrami sa síce vrátil do zostavy Boris Bojanovský, ale duel nedohral ďalší podkošový hráč - Nikola Gačeša. Trénerovi Teovi Hojčovi okrem toho chýba dvojica Martin Bachan a Luka Katura. Jedno je jasné, Levičania to budú mať ťažké. Inter totiž vzbudzuje rešpekt, dôkazom je toho aj dohrávka štvrtého kola s Komárnom. "Žlto-čierni" si nechali v nej takmer ujsť zápas, v jednom momente viedli iba o štyri body, aby napokon predviedli sebavedomý záver, ktorý sa premietol do víťazstva o 24 bodov. Inter má okrem stopercentnej bilancie zatiaľ aj najlepší útok v rámci ligy.

Motívy zápasu: S každou ďalšou absenciou sa zužuje rotácia Levíc, navyše si k tomu treba prirátať aktuálne nabitý program. Ich súper má príjemné starosti, síce majú niektorí jednotlivci zdravotné problémy, no i tak má tréner Oliver Vidin k dispozícii oveľa širšiu lavičku. Prejaví sa tento faktor na palubovke?

Zo šatne Patriotov: V stredu bude v Leviciach basketbalový sviatok, ako je to vždy, keď do mesta zavíta Inter. Fanúšikovia sa už na tento zápas veľmi tešia, veríme, že sa športová hala poriadne zaplní. Neteší nás zdravotný stav tímu, k zranenej dvojici Bachan - Katura sa v sobotu pridal Nikola Gačeša, ktorý momentálne netrénuje a jeho štart v zápase je otázny. Zvyšok tímu je odhodlaní odčiniť tesnú prehru zo Svitu a vrátiť sa späť na víťaznú vlnu.

Aj dnes bude v spolupráci so Sage school počas zápasu otvorená "Herňa malých Patriotov", pre najmenších fanúšikov, kde sa môžu počas zápasu zahrať a niečo naučiť. Chýbať nebudú darčeky pre oslávencov, ani nové tričká a klubové šály vo fanshope.

Povedali pred zápasom:

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Určite to nebude ľahký zápas. V poslednej dobe nás trápia zranenia. Čaká nás kvalitný súper, ale tešíme sa, pretože pred domácim publikom sa nám vždy hrá lepšie. Diváci by si tak mali prísť na svoje. Ideme vyhrať."

Oliver Vidin, tréner Interu: "Vidíme pred sebou ďalší mančaft, ktorý nám stojí v ceste za titulom. Poznáme silné stránky i slabiny Levíc. Tento zápas nám ukáže, kde sme zatiaľ my aj oni, čo sa týka herného prejavu. Je pred nami ešte dosť zápasov, takže teraz je ten správny čas, aby sme videli, čo treba zlepšiť a na čom ešte popracovať."

Foto: Lukáš Droppan