Víťazná séria sa skončila pod Tatrami, nad sily Levických Patriotov boli basketbalisti Iskry Svit, po dramatickej koncovke im podľahli najtesnejším možným rozdielom – 79:80.

Úvodné minúty zápasu patrili domácim hráčom, na palubovku nastúpili s vysokým nasadením, súperovi nedovolili presadzovať sa v útoku a ihneď vyhrávali 8:0. Levické družstvo zaznamenalo prvé dva body v dueli až po úspešnej strele Milana Žiaka, ktorého nasledoval aj jeho spoluhráč Steven Davis, trojkou znížil na 5:8. Patrioti sa snažili držať v tesnom závese, dokonca sa im podarilo na malú chvíľu dostať do vedenia o bod – 13:12. „Podtatranci“ však neváhali a súperovi dokázali odpovedať. V závere  sa úradujúci majster dostal opäť do tempa a prvú štvrtinu napokon vyhral 25:22. V druhej časti sa tímy striedali vo vedení, zverenci trénera Michala Madzina bodovo odskočili a do šatní odchádzali za stavu 48:38 v ich prospech.

Levičanom sa ani po prestávke nedarilo v ofenzíve. Tretia štvrtina priniesla zaujímavý súboj pod košmi medzi domácim DeAndre Davisom a hosťujúcim Stevenom Davisom. Hosťujúci tím výrazne podržal slovenský reprezentant Žiak, trojkovými pokusmi poslal svoj tím opäť do tesného vedenia – 57:56. Aj napriek tomu, že Patrioti pritvrdili v obrane a Svitu dovolili skórovať za štvrtinu len štrnásť bodov, pred záverečnou 10-minútovkou prehrávali 58:62. Domáci sa snažili v záverečnej štvrtine urobiť rozhodujúci krok, ale v pravej chvíle začal úradovať spoza oblúka Lawrence Alexander. V posledných minútach ukázali Levice lepšiu obranu, vyrovnali dokonca na 79:79 a štrnásť sekúnd pred koncom zdramatizovali zápas. Napätie prevládalo na oboch stranách. Súboj napokon rozhodol trestným hodom domáci Saša Avramovič, Levickí Patrioti podľahli Iskre Svite 79:80.

Iskra Svit – BK Levickí Patrioti 80:79 (22:25, 26:13, 14:20, 18:21)

Svit: Avramovič 23, D. Davis 15, Guillory 13, Washburn 6, Baldovský 4 (Galata 12, Vučičevič 7)

Levice: Žiak 18, S. Davis 16, Alexander a Tomič po 12, Gačeša 4 (Bojanovský 13, Krajčovič 4)

TH: 16/11 – 13/12, Fauly: 16 – 16, Trojky: 9 – 9, Rozhodovali: Kúkelčík, Brziak, Kiss

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Svitu: "Verím, že sme si toto víťazstvo výkonom zaslúžili a záverečný útok spravodlivo ubránili. Väčšinu zápasu sme boli vo vedení, ale súper sa dotiahol a záver bol dramatický, pre divákov určite zaujímavý."

Maurizio Galata, hráč Svitu: "Je super odohrať takýto štýl zápasu a ešte aj vyhrať. Spočiatku, kým sme sa dostali do obranného tempa, sme urobili niekoľko chýb. Potom sme sa prispôsobili a máločo sme súperovi dovolili. V závere došlo k neistote, ale našťastie sa nemuselo nič opakovať. Bol to vynikajúci, napínavý duel do poslednej sekundy. Pre fanúšikov musel byť veľmi zaujímavý. Myslím si, že sme splnili všetko, čo sme chceli."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Svit bol lepší a zaslúžene vyhral."

Boban Tomič, hráč Levíc: "Prehra nás mrzí, pretože sme sa na nich dokázali dotiahnuť. Začiatok bol slabý, v závere zápasu sme mali šancu, ale nevyužili sme ju. Iskra zaslúžene vyhrala."

Autor: Romana Zsigová