Víťaznú sériu sa Levickí Patrioti pokúsia natiahnuť v repríze minuloročného semifinále, zverenci trénera Tea Hojča sa predstavia na palubovke MBK Rieker Com-Therm Komárno.

MBK Rieker Com-Therm Komárno - BK Levickí Patrioti

Mestská športová hala, streda 17. októbra o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos - Huste.tv/Arena Sport

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Roman Lamoš, Marek Turčin

Aktuálne informácie: V poslednom období sa súboje Komárna s Levicami stali ostro sledovanými, v rámci ligy sa tak udomácnilo ďalšie derby. Repríza minulosezónneho semifinále vždy prináša veľkú hráčsku kvalitu na oboch stranách, podporenú aj o početnú divácku priazeň. Rovnako by tak tomu malo byť aj v ich prvom vzájomnom súboji v sezóne. "Obuvníci" neuspeli pod Tatrami, horšia bodová produkcia rozohrávačov, slabšie pokrytie priestoru pod košom a zranenie Ladislava Stojanova zapríčinili, že so Svitom prehrali 71:84. Patrioti si zatiaľ držia stopercentnú bilanciu, aj bez zranenej dvojice Boris Bojanovský a Martin Bachan nemali s nováčikom z Lučenca väčšie starosti, doma nad ním zvíťazili 97:71. Teraz sa však pre nich začína skúška, ktorá ukáže, ako na tom úradujúci majster reálne je. 

Motívy zápasu: Pod drobnohľadom bude návrat Bobana Tomiča do dôverne známeho prostredia. Po dvoch sezónach v Komárne, nastúpi tentoraz v drese Levíc. Ako sa mu bude dariť proti kamarátom a bývalým spoluhráčom? Okrem toho nás čaká aj zaujímavé mikrosúboje - Hlivák a Miloševič vs. Krajčovič a Žiak, Delič vs. Gačeša.  

Zo šatne Patriotov: Patrioti sa po troch víťazstvách v rade od pondelka pripravujú na prvé derby v sezóne. Stále v ňom nebudú môcť počítať s dvojicou zranených hráčov Bojanovský - Bachan. Derby má vždy svoju špecifickú atmosféru a určite priláka do Komárna aj množstvo fanúšikov „žlto-zelených“. 

Povedali pred zápasom:

Jozef Paulik, asistent trénera Komárna: "Na zápas sú chlapci dobre namotivovaní, veď ide o tradičné krajské derby. Levice poskladali pre túto sezónu veľmi dobrý tím, preto budeme mať zaiste ťažkú úlohu. Ale určite urobíme pre víťazstvo maximum, navyše všetci hráči sú zdraví, takže sa na tento zápas tešíme a dúfam, že bude atmosféra skvelá aj v hľadisku, ale o to sa nebojím, že by nebola."

Luka Katura, hráč Levíc: "Očakávam ťažký zápas v prvom rade pre to, že Komárno je jeden z najlepších tímov pred domácim publikom. Majú jedno z najlepších družstiev v súťaži. Nečakám nič ľahké, ale šanca na víťazstvo je vždy. Je to veľmi dôležitý duel vzhľadom na náš najbližší program. Boris Bojanovský a Martin Bachan sú naši dôležití hráči a budú nám chýbať, ale my musíme zo seba vydať extra energiu, aby sme ich nahradili. Sme optimisti a veríme si."

Foto: Lukáš Droppan