Levickí Patrioti sa opäť predstavia pred domácim publikom, v sobotu privítajú v prvom domácom zápase SBL nováčik z Lučenca.

BK Levickí Patrioti - BKM Lučenec

Športová hala, sobota 13. októbra o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Marek Turčin, Richard Sirocký

Aktuálne informácie: Levickí Patrioti využili voľnú stredu na to, aby v rámci Alpsko-jadranského pohára odohrali ďalšie stretnutie. Zverencom Tea Hojča sa podarilo dosiahnuť cenný výsledok, v česko-slovenskom derby vyprevadili Děčín s prehrou 67:95. Spolu s víťazstvom v Handlovej tak úradujúci majster ukázal, že na začiatok sezóny je pripravený veľmi dobre. Nováčik vo svojej premiére v SBL nesklamal, favorizovanému Komárnu bol viac ako vyrovnaným súperom takmer celý zápas, nebyť nevydarenej koncovky, tak Lučenec mohol pomýšľať aj na zisk dvoch bodov. "Jugovci" pokračujú v neľahkom žrebe, po bronzovom tíme na nich čaká úradujúci šampión.

Motívy zápasu: Rozhodne skúsenosť na strane Levíc alebo dravá mladosť na strane ich súpera? Patrioti majú zatiaľ horšie vstupy do zápasov, ale v ďalšom priebehu ich výkony gradujú. Lučenec drží krok väčšinu času, ale v závere im dochádza para. X-faktorom by mohla byť produkcia hráčov z lavičky.

Zo šatne patriotov: Každé víťazstvo, v úvode proti kvalitným súperom špeciálne, dáva tímu viac pohody a súdržnosti, čo je cítiť momentálne aj v kabíne Patriotov. Treba ale zostať nohami na zemi a po skvelom výkone proti Děčínu, preladiť opäť na ligu, kde do Levíc zavíta ambiciózny nováčik. Zdravotný stav v tíme Levíc nie je po strede ideálny. O tom, kto do hry napokon nezasiahne, sa ale rozhodne až tesne pred zápasom. S mohutnou podporou z hľadiska, ktorá sa v sobotu očakáva, chcú Patrioti nadviazať na dva predchádzajúce zápasy a uspieť.

Aktuálne informácie: Ak ste si ešte nestihli vyzdvihnúť permanentku, tak bude na Vás čakať v pokladni pred zápasom. Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hodine. Vstupné na ligu je 4,-Eur. Pre najmenších Patriotov chystá klub prekvapenie, v spolupráci s jazykovou školou Sage School bude pripravená miestnosť, kde sa budú môcť deti zabaviť a niečo naučiť.

Povedali pred zápasom:

Boban Tomič, hráč Levíc: "Lučenec hrá rýchly a agresívny basketbal. Nemôžeme im dovoliť, aby sa začali na palubovke cítiť komfortne. Zápas proti Děčínu môže byť našou výhodou, hlavne z pohľadu sebavedomia, ale musíme ísť od zápasu k zápasu a nepoľaviť, keď vyhráme stretnutie."

Tihomir Vranjes, hráč Lučenca: "Levice majú veľmi dobrý tím, v predchádzajúcej sezóne vyhrali titul, majú excelentné nové tváre v družstve. Hrajú veľmi dobre v defenzíve, sú viac skúsení ako my, ale my sa budeme snažiť odovzdať naše maximum. Očakávam z oboch strán dobrý basketbal a ako vždy v každom zápase, ideme ho s cieľom vyhrať."

Foto: Lukáš Droppan