Úradujúci majster Slovenskej basketbalovej ligy BK Levickí Patrioti štartuje cestu za obhajobou náročným duelom na palubovke ambiciózneho celku MBK Handlová.

MBK Handlová - BK Levickí Patrioti

Mestská športová hala, sobota 6. októbra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Tomáš Lukáč

Aktuálne informácie: "Baník" sa netají vysokými ambíciami, hneď na úvod ich však čaká súper z rangu najťažších. Levickí Patrioti sú totiž úradujúcim majstrom, ktorý už má navyše za sebou súťažný zápas, čo môže byť nepochybne výhodou. V Alpsko-jadranskom pohári prehrali na palubovke silného českého celku BK ARMEX Děčín 70:77. Handlovej však vyšla ligová previerka, v záverečnom prípravnom stretnutí zdolali rakúsku Viedeň D.C. Timberwolves 83:72. Na jednej strane tak stojí tradične silný celok pred domácim publikom, navyše s motiváciou vytiahnuť sa proti majstrovi. Na strane druhej je skúsené družstvo, ktoré môže hneď na úvod získať veľmi cenné dva body.

Motívy zápasu: Veľký súboj reprezentantov. Už na poste rozohrávačov to bude mimoriadne zaujímavé, v domácom tíme je reprezentant Nórska Nikolas Skouen, u hostí figuruje reprezentačná dvojica zo slovenského výberu Šimon Krajčovič a Milan Žiak. Zaujímavá bitka sa očakáva aj pod košom, kde sa proti sebe postavia Michal Čekovský a Boris Bojanovský. Prvýkrát nastúpi proti svojmu bývalému klubu Adam Štefek, na poste pivota sa bude pasovať s Jakubom Petrášom.

Zo šatne Patriotov: Po návrate z Děčína dostali Patrioti dva dni voľno a od nedele sa už pripravovali na úvodný ligový zápas v Handlovej. Atmosféra v tíme je dobrá, hráči sa už nevedia dočkať úvodného súboja v nových žlto-zelených dresoch. Okrem Martina Bachana sú všetci hráči v poriadku, s tímom sa už naplno pripravuje aj Lawrence Alexander. Po päťdesiatich miestach vo fanbuse do Handlovej sa len tak zaprášilo, ďalšie desiatky Levičanov sa chystajú na zápas vlastnou dopravou, a tak sa môžu Patrioti tešiť aj na výraznú podporu v zrejme zaplnenom hľadisku. Odchod fanbusu je o 16.00 hod. z parkoviska športovej haly.

Povedali pred zápasom:

Peter Torda, tréner Handlovej: "Prvý domáci zápas a hneď proti minuloročnému majstrovi. Myslím si, že je to výborná pozvánka pre fanúšikov. Posledných osem týždňov sme tvrdo pracovali, aby sme boli pripravení. Sme odhodlaní dať do zápasu všetko, aby sme boli úspešní."

Nikola Gačeša, hráč Levíc: „Očakávame ťažkú fyzickú hru. Súper otvára sezónu pred domácimi fanúšikmi a určite budú pripravení na zápas. Pre nás bude dôležité, aby sme hrali koncentrovane, fyzicky a s veľkou energiou celých štyridsať minút. Ja osobne som ešte nemal tú česť hrať proti Handlovej, takže o súperovi toho veľa neviem. Tréneri nám však dali cez týždeň informácie o ich tíme, takže si myslím, že sme pripravení. Mali sme dobrú prípravu proti silným súperom a šancu vidieť, kde je naša sila a taktiež pracovať na našich slabých stránkach. Chceme ísť od zápasu k zápasu a zlepšovať sa zakaždým ako tím.“

Foto: Lukáš Droppan