Levickí Patrioti sa po dlhšej prestávke opäť vracajú do zápasového kolotoča, v Maďarsku ich čaká tradičný trojdňový turnaj Gӧscej Cup. V dueloch sa stretnú proti dvom tímom z rovnakej skupiny Alpsko-jadranského pohára – EGIS Kӧrmend a UBSC Raiffeisen Graz. Posledným súperom Levíc bude Zalakerámia ZTE KK Zalaegerszeg.

O našom súperovi: V úvodnom zápase si zahrajú Levičania proti už známemu súperovi z Maďarska - Egis Kӧrmend. Trojnásobný majster Maďarska je pravidelným účastníkom európskych súťaží, minulú sezónu si zahral v Európskom pohári FIBA, v Alpsko-jadranskom pohári sa však nedostal ďalej ako do štvrťfinále.
V sobotu čaká Patriotov rakúsky tím UBSC Reiffeisen Graz. Hráči z Grazu majú už za sebou prípravný zápas s účastníkom SBL, so Svitom prehrali 86:94.
Na záver turnaja privíta Levičanov domáce družstvo Zalakerámia ZTE KK, ktorý je štvornásobným majstrom Maďarska a takisto štyrikrát triumfoval v Maďarskom pohári. Zalakerámia sa predstaví aj v tohtoročnom Alpsko-jadranskom pohári ako nováčik bude v C-skupine.

Zo šatne Patriotov: Pre menšie zdravotné problémy museli žltozelení zrušiť nedeľný zápas v Ostrave. Problémy mali Boban Tomič, Nikola Gačeša a Martin Bachan. V stredu už družstvo ale trénovalo opäť v plnej sile. Všetci hráči sa už tešia na zápasy, keďže za úvodný mesiac sme odohrali v príprave len jeden duel. Do Maďarska odchádzajú Levičania v piatok na obed a prvý zápas hrajú o 18.00 h v Kӧrmende. Po zápase sa výprava presúva do 25 kilometrov vzdialeného Zalaegerszegu, kde budú na programe turnaja ďalšie dva duely v sobotu a v nedeľu.

Program Gӧcsej Cupu 2018:
Piatok – 14. september
19.15 h Zalakerámia ZTE KK (Maď.) – UBSC Raiffeisen GRAZ (Rak.)
Mestská športová hala Körmend Városi SPCS
18.00 h EGIS Körmend (Maď.) – BK Levickí Patrioti

Sobota – 15. september
15.00 h UBSC Raiffeisen GRAZ (Rak.) – BK Levickí Patrioti
19.00 h Zalakerámia ZTE KK (Maď.) – EGIS Körmend (Maď.)

Nedeľa – 16. september
13.45 h EGIS Körmend (Maď.) – UBSC Raiffeisen GRAZ (Rak.)
15.45 h BK Levickí Patrioti – Zalakerámia ZTE KK (Maď.)

Autor: Romana Zsigová
Foto: Lukáš Droppan