V úvodnom prípravnom zápase pred novou sezónou zvíťazili Levickí Patrioti po dramatickom závere nad DEKSTONE Tuři Svitavy 91:88 po predĺžení.

Levičanom sa vydaril vstup do zápasu a hneď z úvodu si dokázali podmaniť hru. Hosťom sa zo začiatku nedarilo odpovedať na útoky Patriotov, body premieňali hlavne z trestných hodov. Domáci hráči si tak dokázali vytvoriť náskok deviatich bodov, na čo už ale Svitavy odpovedali v piatej minúte prvou trojkou v zápase. Na konci prvej štvrtiny viedli Levice 29:19. Ani v druhej 10-minútovke sa však súper nedokázal výraznejšie presadiť, zverenci trénera Tea Hojča si postrážili náskok a prvý polčas vyhrali 46:34.

Po prestávke nastúpili hostia na palubovku s väčším nasadením a pomaly sa začali dostávať späť do hry, keď dokázali stiahnuť náskok Levíc len na rozdiel troch bodov. Patrioti sa ale nenechali zahanbiť a ku koncu tretej štvrtiny si opäť vybudovali dvojciferný náskok - 66:55. V štvrtej perióde nabrali hráči Svitáv druhý dych a zdramatizovali koniec zápasu, keď dokázali v posledných sekundách vyrovnať stav na 78:78. Zápas sa tak musel predlžovať. V predĺžení už Patrioti nepodľahli tlaku súpera a zvíťazili 91:88.

BK Levickí Patrioti – DEKSTONE Tuři Svitavy 91:88 pp (29:19, 17:15, 20:21, 12:23, 13:10)

Levice: Žiak 18, Bojanovský a Katura po 12, Tomič 8, Davis 4 (Gačeša 19, Krajčovič a Alexander po 8, Bachan 2, Adámik, Danielič a Volárik 0)

Svitavy: Svoboda 25, Slezák 17, Woods 6, Jelínek 2, Marko 0 (Kovář 11, Welsch 9, O´Brien 8, Kotásek 4, Novák a Teplý po 3)

TH: 38/29 – 31/23, Fauly: 30 – 30, Trojky: 10 – 9, Rozhodovali: Kurpaš, Bara, Obertová, 450 divákov.

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Bolo vidno, že to bol náš prvý predsezónny zápas. Dlho sme čakali na príchod hráčov a taktiež Boris Bojanovský s nami nemohol trénovať dvanásť dní. Nemáme nacvičený systém v ofenzíve, od chlapcov som očakával niečo iné. Niečo bolo dobré a iné naopak bolo hrozné. Stále sme v procese zostavovania tímu, čo nie je jednoduché a nedocielime to za jednu noc. Na to, že to bol prvý zápas, to nebolo také zlé. Pred nami je ešte veľa práce, chlapci sa musia dostať do kondície. Pre nás to bol však dobrý test, aby sme videli, kde sa práve nachádzame.“

Autor: Romana Zsigová