Po takmer mesiaci hrubej prípravy sa Levickí Patrioti preklopia do „ostrého“ módu, pre zverencov trénera Tea Hojča sa začína séria prípravných zápasov pred novým ročníkom Slovenskej basketbalovej ligy. Hneď na úvod privítajú doma ambiciózneho súpera z Česka – DEKSTONE Tuři Svitavy.

 

O našom súperovi: Účastník českej najvyššej súťaže má za sebou historickú sezónu, v lige obsadil štvrtú pozíciu a v Českom pohári získal bronz. Klub netají vysoké ambície, čoho dôkazom je využitie možnosti prihlásenia sa do Európskeho pohára FIBA (FIBA Europe Cup). Premiérové európske dobrodružstvo sa začne pre Svitavy v prvom predkole, kde im žreb pridelil atraktívneho a silného súpera z Turecka – Istanbul BBSK. Trénerovi Lubomírovi Růžičkovi sa podarilo vyskladať zaujímavé družstvo, ktorého súčasťou je bývalý slovenský reprezentant Roman Marko či skúsený Jiří Jelínek. Hráči Svitáv vstúpili do prípravných zápasov víťazne, nováčika NBL-ky Královští Sokoli Hradec Králové zdolali 98:84. Na Slovensku odohrali druhý prípravný duel proti tímu Interu Bratislava, kde im už šťastie neprialo a v súboji podľahli celkom hladko 60:85. Dnes ich čaká zápas proti Prievidzi a svoj „slovenský trip“ ukončia zajtra na palubovke Patriotov.

Zo šatne Patriotov: Keďže prípravný duel s Brnom bol zrušený, tak na Patriotov čaká prvá ostrá previerka pred novou sezónou. Hneď na úvod si zverenci trénera Tea Hojča zmerajú sily so súperom zvučného mena, v akcii budú známe tváre, ale aj všetky posily. K tímu sa v piatok pripojil už aj Nikola Gačeša, Levičania sa tak predstavia pred fanúšikmi v plnej sile.

Informácie k zápasu: Vo sviatočný deň sa hrá v netradičný čas – už o 15.00 h! Vstupné na prípravné zápasy je 2,-Eur. V pokladni si budete môcť okrem toho zakúpiť za 10,- Eur aj limitovanú majstrovskú verziu klubového šálu. Počas veľkej prestávky si môžete v kancelárii klubu rezervovať permanentku na novú sezónu, ak ste tak ešte nestihli urobiť. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu, najlepšie miesta sa rýchlo míňajú.

Autor: Romana Zsigová

Foto: Lukáš Droppan