Diabate: "Veríme, že máme na to kvalifikovať sa do ďalšieho kola"

Podľa Souleymana Diabateho je sen o účasti na majstrovstvách sveta 2019 v Číne pre Pobrežie Slonoviny stále nažive.
Pre Pobrežie Slonoviny budú líderské schopnosti 30-ročného basketbalistu veľmi dôležité počas júnového – júlového okna pri súbojoch v senegalskom Dakare.
„Prioritou pre druhé kolo zápasov v D-skupine africkej kvalifikácie v Senegale, bude dobrá príprava. Myslím si, že máme na to, aby sme zdolali Senegal, Stredoafrickú republiku a Mozambik a postúpili do ďalšieho kola,“ povedal Diabate portálu Fiba.basketball.
Pobrežie Slonoviny otvorili kvalifikačnú kampaň na MS prehrou 53:66 proti domácemu Mozambiku, potom si však napravili chuť v druhom zápase výhrou 67:60 nad Senegalom a vylepšili tak zápasovú bilanciu na 1-1.
Veci sa však nešli podľa plánu, keďže v poslednom zápase prvého turnaja prehrali so Stredoafrickou republikou 62:63 po predĺžení, no Diabate dúfa, že júnové-júlové okno bude k ním vrúcnejšie.
„Bol to pre nás ťažký moment, pretože sme prehrali s tímom, ktorý sme mali zdolať. Nič však nie je pre nás stratené, stále máme šancu. Máme na to. Musíme byť mentálne silní. Verím v tento tím, že to dokážeme. Aj keby sme prehrali s Mozambikom a Stredoafrickou republikou, tak verím, že môžeme postúpiť do ďalšieho kola,“ vysvetlil rozohrávač.
„Senegal mal byť najlepším tímom, ale vyhrali sme nad nimi. Boli sme tiež prekvapení z toho, ako sme hrali. Vieme, že keď chceme postúpiť na majstrovstvá sveta, tak musíme dať do toho sto percent. Každý má šancu, preto musíme byť pripravení. Žiaden tím nemôžeme podceniť, pretože toto je basketbal.“
Pobrežie Slonoviny je momentálne na poslednom mieste D-skupiny. Ak chce postúpiť do ďalšej fázy, tak sa musí umiestniť na prvom až treťom mieste. Ďalej pokračuje dvanásť najlepších tímov.

Zdroj a foto: Fiba.basketball