Hral v Balkánskej lige, zo Slovinska má striebro. V tíme trénera Tea Hojča tak patrí k najskúsenejším basketbalistom. Srbský pivot Milivoje Mijovič dokonale ukazuje svoju hernú prax v doterajšom priebehu play off.
Mijovič patrí zatiaľ k najlepším hráčom tohtoročného play off, čo sa odzrkadľuje aj na jeho herných štatistikách. Po piatich zápasoch má priemer 13,2 bodu, 6,8 doskoku a priemernú užitočnosť 16,2. V čom je play off odlišné od základnej časti? „Je to úplne iné ako základná časť, pretože hráte proti už len tým najlepším v rámci ligy, či už sú to hráči alebo tímy. Z môjho pohľadu sú zápasy play off oveľa náročnejšie, ako tie v základnej časti. Nemáte už totiž čas kalkulovať. Necítim na sebe väčší tlak, pretože ako hráč rád hrám tieto zápasy. Pre toto sa hrá, pre mňa to nie je tlak, ale radosť,“ odpovedal hráč Levíc.
Jeho zápasové štatistiky výrazne porástli v porovnaní so zápasmi v základnej časti, či Alpsko-jadranským pohárom. Prečo sa dokážu skúsenejší hráči nadýchnuť k veľkým výkonom práve vo vyraďovacej časti? „Samozrejme, play off nás posúva k tomu, aby sme odviedli maximum. Špeciálne je to v našom tíme, kde je desať hráčov, ktorí môžu hrať. Každý má rovnakú možnosť, pracuje tvrdo a snaží sa odviesť svoju robotu najlepšie. Myslím si, že môžeme dosiahnuť na cieľ, ktorý sme si stanovili. Náš súper je veľmi dobrý a podobný, má totiž skúsených hráčov a v posledných rokoch sa pravidelne dostáva do finále. Ťažko sa u nich vyhráva. Teraz je to 1:1 na zápasy, ale myslím si, že to bude ešte dlhá séria,“ zamyslel sa Mijovič.
Semifinálovej sérii Levíc s Komárnom nechýba zatiaľ nič, oprieť sa v oboch prípadoch môžu o priaznivcov, počas duelov je možné vidieť obrovské nasadenie, pekný basketbal, ale aj emócie. Práve srbský basketbalista je jeden z tých, čo sa snaží v rámci tímu najviac motivovať. „Ak chceme postúpiť do finále, tak podľa mňa je kľúčom to, aby sme zostali koncentrovaní. Musíme zostať pokojní, hrať našu obranu, v útoku si posúvať loptu, ako sme to robili počas celej sezóny. Ak tam hráme, tak je proti nám veľmi ťažké hrať. Komárno je veľmi dobré, ale my myslím len na seba, ako zastaviť ich najlepších hráčov,“ vyhlásil 26-ročný pivot.
Výkony a nasadenie Mijoviča sú určite pozitívne vnímané aj medzi fanúšikmi. Aká je šanca, že by ho v žlto-zelenom drese mohli vidieť aj v ďalšom ročníku? „Ako som už povedal, rád hrám v Leviciach basketbal. Mám rád ľudí, ktorí tu okolo basketbalu pracujú. Je veľmi príjemné hrať každý zápas pred zaplneným hľadiskom. Teraz však ešte nerozmýšľam nad budúcnosťou, sústredím sa vždy len na najbližší zápas,“ odpovedal na záver rodák z Belehradu.

autor: Michal Duchovič, basketliga.sk
foto: Lukáš Droppan