Levickí Patrioti otvorili semifinálovú sériu s Komárnom víťazne, pred svojim publikom triumfovali hladko 81:60 a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy.
Domáci Diabate otvoril skóre duelu trojkou v závere časového limitu. Prvých päť bodov v zápase zaznamenali Levičania, ale hostia dokázali veľmi rýchlo vyrovnať skóre. Komárno sa trápilo v defenzíve, nedostatočná práca na doskoku dopomohla Patriotom k bodovej šnúre 8:0. Dobrú úvodnú štvrtinu napokon uzatvoril úspešným pokusom Kurbas, Levice viedli po 10 minútach 20:13. Vašl hneď v úvode ďalšieho úseku poslal svoj tím do dvojciferného náskoku, spolu so spoluhráčmi začínali mať čoraz väčší náskok a aj kontrolu nad zápasom. Hostia hrozili najmä z trojbodovej vzdialenosti, ale prvý polčas uzatvoril Mijovič, keď smečom upravoval skóre na 43:29.
Levičanov nezastavila ani polčasová prestávka, bez väčších problémov nepúšťali svojho rivala k žiadnemu výraznejšiemu tlaku. Komárno sa v šiestej minúte dostalo mierne na dostrel, ich manko sa podarilo stiahnuť na rozdiel deviatich bodov, ale dve trojky Vašla za sebou poslali veci opäť do starých koľají. Pred záverečnou periódou mali domáci 14-bodový náskok. Dráma sa však napokon nekonala, trojky Žiaka, Diabateho a Vašla zlomili odpor húževnatého súpera. Patrioti tak bez väčších problémov mohli dokráčať k prvému bodu v sérii, Komárno napokon zdolali hladko 81:60.

BK Levickí Patrioti – MBK Rieker Com-Therm Komárno 81:60 (20:13, 23:16, 17:17, 21:14) /stav série – 1:0/

Levice: Vašl 14, Diabate 10, Mijovič 10, Kurbas 6, Bojanovský 5 (Žiak 17, Djurič a Sims po 8, Krajčovič 5, Bachan 0)
Komárno: Tomič 18, Vu. Djordjevič 10, Hoferica a J. Jackson po 7, Bowman 3 (Miloševič 12, Stojanov 3, Jankovič 0)
TH: 8/5 – 19/13, Fauly: 20 – 19, Trojky: 12 – 9, Rozhodovali: Zubák, Kúkelčík, Fuska
Divákov: 1700

Povedali po zápase:
Teo Hojč, tréner Levíc: "Myslím si, že sme zahrali dobre v obrane. Ak hráme takto v obrane, každý hráč na palubovke zahrá to, čo musí so srdcom a hrdosťou. Ako som už veľakrát povedal, sme tím, ktorý nie je ľahké poraziť. Som šťastný, že sme vyhrali. Myslím si, že moji chlapci ukázali dobrý výkon. Stále nás však čaká dlhá cesta a veľa zápasov."
Milan Žiak, hráč Levíc: "Čakali sme ťažký zápas, Komárno naberá super formu v play off, čo aj potvrdili. Našťastie sme ich k ničomu vážnemu nepustili a sme šťastní, že sme vyhrali. Hrali sme viac agresívne, vychádzali z dobrej obrany a dali sme koše z protiútokov."
Miloš Šporar, tréner Komárna: "Myslím si, že to bol náš najhorší zápas túto sezónu v ofenzíve. Hrali sme príliš pasívne, neposúvali si medzi sebou loptu a nehrali náš systém od prvej minúty. To je dôvod, prečo sme dokázali skórovať len 60 bodov. Sme ofenzívny tím, zatiaľ je stav série 1:0 a do finále postupuje tím, ktorý získa štyri víťazstvá. V stredu privítame Levice na domácej palubovke, pokúsime sa vrátiť späť do série a urobíme všetko preto, aby sme vyhrali."
Boban Tomič, hráč Komárna: "Už od prvej minúty sme nehrali tak, ako predošlé tri zápasy. Chceli sme vyhrať, ale proti tímu, ako sú Levice, musíme hrať dobre hneď od začiatku zápasu. Séria však pokračuje a my chceme získať víťazstvo. Musíme ale zmeniť prístup, pretože ak začnete hrať zle, ťažko sa vracia späť, hlavne na palubovke súpera."
Autor: Romana Zsigová
Foto: Lukáš Droppan