Počas dvoch sezón v drese Levických Patriotov sa stihol zaradiť k lídrom tímu. Svoje štatistiky si výrazne zlepšil takmer vo všetkých činnostiach. Je členom reprezentačného tímu Slovenska. Reč je o Šimonovi Krajčovičovi, ktorý patrí už druhú sezónu medzi opory tímu Tea Hojča. Momentálne sa zhosťuje role kapitána tímu a právom je radený medzi najväčšie nádeje slovenského basketbalu. Od zajtra povedie Patriotov do boja o Slovenský pohár a hneď potom si opäť oblečie dres s dvojkrížom na hrudi.
Patrioti absolvujú druhý súťažný zápas v Košiciach v priebehu niekoľkých dní. V tom predošlom zvíťazili u tabuľkového rivala a rozhodne si tak zvýšili sebavedomie pred záverom sezóny. „Určite nám pomohol dobrý vstup do zápasu. Nedovolili sme súperovi odskočiť, čo bolo veľmi dôležité. Zápas bol vyrovnaný po celý čas. Hrali sme kolektívne, padli nám tam dôležité strely a v kľúčových momentoch sme dokázali ubrániť súpera. Bolo to pre nás dôležité víťazstvo hlavne z psychického hľadiska, „ poznamenal Krajčovič, ktorý v zápase odohral vyše 16. minút.
Vo štvrtok odohrajú Patrioti spomínaný druhý zápas v Košiciach. Vo štvrťfinálovom súboji "Final eight" Slovenského pohára narazia zverenci trénera Hojča na odvekého rivala z Komárna. Levičania by určite chceli po niekoľkých rokoch prejsť aspoň cez prvého súpera v pohári. Naposledy hrali Patrioti semifinále Slovenského pohára v roku 2013, keď potom vo finále prehrali práve proti Komárnu. „Čaká nás opäť cesta do Košíc. Tentoraz na Slovenský pohár. S Komárnom sa dobre poznáme, takže si nemyslím, že tam budú nejaké prekvapenia. Vieme, kde sú ich silné a slabé stránky. Bude to určite náročný zápas. Samozrejme, našim cieľom je prejsť minimálne do semifinále a potom je už všetko možné, „ vyjadril sa Krajčovič na margo pohára v ktorom povedie svoj tím ako kapitán tímu.
Okrem tímových, čakajú na Krajčoviča aj reprezentačné povinnosti. Šimon je stabilným členom Rudežovho výberu už niekoľko rokov. Slovenskí reprezentanti odohrajú dva náročné zápasy proti výberom Švajčiarska a Macedónska na ich pôde. „Našim cieľom je zlepšovať sa každým ďalším zrazom a zápasom. Verím, že sa nám to podarí aj tentoraz. Aj napriek nepriaznivému výsledku z posledného zápasu s Macedónskom si myslím, že v tíme nastal progres smerom dopredu. Tešíme sa na ďalšie sústredenie a na zápasy vo Švajčiarsku a Macedónsku.“ vyhlásil Krajčovič. Reprezentačné zápasy sa budú hrať v dňoch 22. a 25. februára 2018 v spomínaných krajinách.

Autor: Peter Smarž