BK LEVICKÍ PATRIOTI – KARLOVKA BRATISLAVA 79 : 56 ( 19 : 11, 18 : 12, 24 : 22, 18 : 11 )

Levice: Kurbas 20, Sims 14, Djurič 7, Krajčovič 9, Vašl 4 ( Žiak 10, Bachan 6, Diabate 5, Bojanovský 4 )

Karlovka: Hlivák 16, Vido 11, Abrhám 6, Kuffa, Podhorský po 4 ( Kožár 9, Hašan 4, Bolek 2, Vitek, Mäsiar po 0 )

TH: 13/22 – 7/11, Fauly: 19 – 22, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Lukáč, Kovalčík, Životský
Divákov: 1300


Levickí Patrioti potvrdili úlohu favorita, zvíťazili v zápase 25. kola nad bratislavskou Karlovkou 79 : 56 a pripísali si piate víťazstvo v rade.
Zápas sa začal vo vlažnom tempe, obi dva celky boli spočiatku nervózne z čoho pramenilo množstvo chýb na obi dvoch stranách. Napriek tomu, Patrioti lepšie kombinovali, agresívnejšie bránili a nenechali svojho súpera strieľať ľahké koše. Vďaka týmto aspektom a dôležitým bodom Kurbasa a Simsa si domáci vypracovali výraznejší náskok, ktorý si udržiavali počas celého prvého polčasu. V 18. minúte po úspešnej strele Žiaka spoza trojkového oblúka vyhrávali Patrioti už sedemnásť bodovým rozdielom. „Vysokoškoláci“ však ešte do klaksónu po individuálnej akcii Hliváka dokázali skóre skorigovať na polčasových – 37 : 23.
V druhom polčase hostia začali viac riskovať, otvorili obranu a to sa im nevyplatilo. Levičania bod po bode zvyšovali svoje vedenie a kontrolovali dianie na palubovke. Bezzubý Bratislavčania nedokázali nájsť správny recept na pevnú obranu domácich, naopak tá ich príliš dobre nefungovala. Postupne sa dokázali presadiť Bachan, Krajčovič, Djurič a nová posila domácich Diabate. Posledná štvrtina sa viac – menej už len dohrávala, Patrioti mali hru pevne vo svojich rukách a tak zaslúžene porazili bratislavskú Karlovku rozdielom triedy -79 : 56. 

Povedali po zápase:
Teo Hojč, tréner Levíc: "Karlovka od začiatku dosť riskovala, naši chalani sa snažili, ale nebol to ich najlepší večer. Napriek tomu si pripisujeme ďalšie dôležité víťazstvo, vezieme sa na víťaznej vlne. Chcel by som vyzdvihnúť výbornú obranu, dovolili sme dať Karlovke len 56 bodov. Našim cieľom bolo eliminovať ich trojkovú streľbu, pretože v predchádzajúcich piatich dueloch strieľali priemerne trinásť trojok na zápas. To sa nám podarilo a som za to rád."
Milan Žiak, hráč Levíc: "Víťazstvo je možno jediné pozitívum zápasu. Boli sme dosť nervózni, mali sme úseky hry, kde sme mali viac zabrať a zlomiť skôr odpor súpera. Chceli sme dať šancu aj juniorom, žiaľ, nevyšlo to. Súper hral na nás celý zápas zónovú obranu, ťažko sa nám presadzovalo. Máme nového rozohrávača, s ktorým ešte nie sme úplne zohratí, možno to bol jeden z dôvodov nepresností v zápase."
Peter Ivanovič, tréner Karlovky: "Gratulujem domácim k víťazstvu, najmä v prvom polčase sme hrali veľmi mäkko, nepremenili sme viacero jednoznačných pozícii. Domáci si urobili už v prvom polčase dosť veľký náskok. Neskórovali sme z otvorených striel, ktoré nám väčšinou padajú a v útoku nám tým pádom chýbali body. Musíme dať hlavy hore, liga pokračuje ďalej a my sa musíme poriadne pripraviť na ďalšieho súpera."
Andrej Kuffa, hráč Karlovky: "K zápasu sme pristúpili mäkko. V prvom polčase mali Levičania veľa útočných doskokov, spravili si náskok, na ktorý sme napriek snahe nedokázali odpovedať. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Autor : Štefan Porubský
Foto: Lukáš Droppan