Starý rok zakončili Levickí Patrioti najlepším možným spôsobom, pred svojimi priaznivcami zdolali Handlovú presvedčivo 97:73.

Začiatok zápasu však nebol ideálny, po piatich minútach prehrávali domáci už 7:16. Po zlom úvode sa prebudili, aj za podpory publika vyrovnali šnúrou deviatich bodov za sebou. „Na začiatku zápasu sme sa nevedeli naladiť na rytmus súperovej hry,“ vysvetlil s 20 bodmi najlepší strelec Levíc Miha Vašl. Postupne sa Patrioti dostali do pohody, ktorá sa premietla do vedenia 26:20 po prvej štvrtine. Kľúčová z pohľadu stretnutia bola druhá 10-minútovka, v ktorej nedovolili Handlovčanom skórovať tri minúty. Sami sa pri tom dostali do trháku, do šatní išli s pohodlným náskokom 51:31. „V druhej štvrtine sme už dokázali hrať dobrú defenzívu, čo nám pomohlo vytvoriť si lepšie šance v protiútoku a dávať ľahšie koše,“ opisuje zvrat v zápase slovinský rozohrávač.
Veľké problémy domácej obrane robil hlavne Marcus Tyus, autor 21 bodov: „Myslím si, že sme nemali dostatočne rýchly pohyb lopty na palubovke a taktiež sme nehrali agresívnu hru, ktorú sme mohli a potrebovali zahrať. Levice majú dobrý tím, boli neustále v pohybe a my sme ich jednoducho nedokázali spracovať.“
V druhom polčase sa „Baník“ ešte snažil urobiť niečo so zápasom, ale Levičania si už skúsene postrážili taktovku. Priestor v závere dostali aj domáci odchovanci, v jednom momente sa na palubovke ocitli až štyria. Aj s ich prispením zostali dva body doma, pre Patriotov to bolo už desiate víťazstvo pred svojimi fanúšikmi. „Každá minúta na palubovke je dôležitá pre rozvoj mladých hráčov,“ dodal na záver Vašl.

text: Romana Zsigová
foto: Lukáš Droppan