Levickí Patrioti na domácej palubovke suverénne zvíťazili nad Handlovou a pripísali si pätnástu výhru v prebiehajúcom ročníku SBL.

Úvod zápasu však patril „baníkom“ z Handlovej. Na domácich vyskočili s veľkou energiou a po presných trojbodových strelách Tyusa a Zejaka vyhrávali po piatich minútach deväť bodovým rozdielom – 7 : 16. Levičania našťastie dokázali na nepriaznivý vývoj stretnutia odpovedať správne a ešte do konca prvej periódy stav stretnutia otočili vo svoj prospech.

Do druhej časti hry nastúpili Patrioti oveľa lepšie, súpera donútili k veľkému množstvu chýb, z ktorých pramenilo veľa ľahkých bodov. Domáci bod po bode zvyšovali svoj náskok a do polčasu ho zveľadili na komfortných dvadsať bodov – 51 : 31. Druhý polčas už bol viac vyrovnaný, Levičania naďalej dobre bránili a Handlovú skoro k ničomu nepúšťali. Bezzubý hostia sa snažili riskovať, z čoho vyplývalo veľa strát na strane súpera. V poslednej štvrtine si zahrali aj „ mladé pušky“ z ŠBK Junior Levice – Adámik, Zigo, Lukniš a Slaninka. Diváci ich výkon odmenili zaslúženým potleskom a tak sa Patrioti mohli tešiť z jednoznačnej výhry v pomere 97 : 73.

BK Levickí Patrioti - MBK Handlová 97:73 (26:20, 25:11, 21:17, 25:25)
Levice: Vašl 20, Djurič 19, Krajčovič 10, Bojanovský 9, Kurbas 6 (Žiak 16, Bachan 11, Sims 6, Adámik, Lukniš, Slaninka a Zigo 0)
Handlová: Tyus 21, Stanojevič 20, Tresač 12, Zejak 5, Novysedlák 0 (J. Djordjevič 13, Haviar 2, Dolník, Dratva, Mátych a Štefek 0)

TH: 20/15 - 20/15, Fauly: 25 - 26, Trojky: 8 - 6, Rozhodovali: Pipíška, Matejčík, Bartoš
Divákov: 1200

Povedali po zápase:
Teo Hojč, tréner Levíc: "Som rád z reakcie mojich hráčov po neúspešnom zápase v Komárne. Pred zápasom som chalanom povedal, že tento zápas musia vyhrať. Pravdepodobne preto nám ušiel začiatok, boli sme nervózni. Ukázali sme však charakter a odohrali dobrý zápas. Stále máme svoje problémy, Petani je zranený, Smith musel odísť, Sims a Bojanovský hrali cez bolesť. Preto si výhru veľmi vážim."
Šimon Krajčovič, hráč Levíc: "Po zlom zápase v Komárne sme sa opäť potrebovali dostať do správneho herného rytmu. Okrem začiatku zápasu, ktorý nám ušiel, sme si to postrážili. Dôležité bolo, že sme nespanikárili. Splnili sme, čo sme mali a od zajtra sa začneme pripravovať na ďalší zápas."
Dušan Kasum, tréner Handlovej: "Gratulujem Leviciam k víťazstvu, boli lepším tímom a zaslúžene vyhrali. Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, ale keď urobili tlak na nášho rozohrávača, tak sme nedokázali správne zareagovať. Súper sa rýchlo dokázal vrátiť do zápasu. Nedokázali sme odpovedať na ich agresívnu hru. Veľmi ťažko sa nám hrá bez rozohrávača, to je momentálne náš najväčší problém."
Ondrej Haviar, hráč Handlovej: "Zápas sa mi hodnotí ťažko. Mali sme dobrý vstup do zápasu, získali sme osembodové vedenie a plnili sme to, čo sme si pred zápasom v šatni povedali. Avšak vydržalo nám to len krátko. Opäť sme sa začali vracať k starým veciam, robili sme obrovské chyby v obrane, z čoho pramenila naša neistota v útoku. Súper nás dobre bránil, prečítal naše signály. Odskočili nám na dvadsať bodov a my sme sa už do zápasu nedokázali vrátiť."

text: Števo Porubský
foto: Lukáš Droppan