Levickí Patrioti ovládli domáci zápas trinásteho kola proti Žiline a zaslúžene vyhrali pomerom 96:74.
Po štvrtkovom voľne sa do zostavy vrátili Žiak a Kurbas a už úvod naznačil, akým smerom sa bude zápas uberať. Žilinčania dokázali so súperom držať krok prakticky len prvých päť minút. Po úspešných trojkách Smitha a Žiaka sa Patrioti postupne bodovo Žilinčanom vzďaľovali. Vďaka dobrej obrane si po prvej štvrtine vytvorili jedenásť bodový náskok – 23:12.
Druhú časť hry začali Levičania 9 bodovou šnúrou, na ktorú nedokázali hostia odpovedať. Domáci prevýšili súpera vo všetkých aspektoch hry, svoj náskok naďalej zveľaďovali, vďaka čomu prvý polčas vyhrali priepastným 26 bodovým rozdielom – 56:30
Druhý polčas sa prakticky už len dohrával, priestor opäť dostali juniori. Bezzubá Žilina nedokázala hru zdramatizovať, často chybovala a tak Levičanom nič nebránilo v ceste zápas dotiahnuť do úspešného konca.

BK LEVICKÍ PATRIOTI - PP & TV RAJ ŽILINA 96 : 74 ( 23 : 12, 33 : 18, 21 : 21, 19 : 23 )
Levice: Vašl 24, Kurbas 18, Bojanovský 12, Smith 11, Krajčovič 5 ( Žiak 18, Bachan 4, Adámik, Sims 2, Lukniš, Danielič 0 )
Žilina: Holcomb 18, Wright 17, Conley 15, Rožánek 10, Ďurana 2 ( Skvašík 5, Ďurčík 3, Hoferica, Merešš 2, Pažický, Hebibi, Ďuriš 0 )
TH: 15/20 – 19/22, Fauly: 21 – 20, Trojky: 11 – 3
Rozhodovali: Igor Pipíška, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš,
Divákov: 1500

Povedali po zápase :
Teo Hojč (tréner Levických Patriotov) : „Základom úspechu v zápase bol prvý polčas, ktorý sme vyhrali o 26 bodov. Dalo by sa povedať, že druhý polčas sa už len dohrával. Chcel by som pogratulovať mojim chlapcom, máme za sebou náročné obdobie, ktoré sme zvládli výborne. Máme vytvorený plán, ktorého cieľom je ísť od zápasu k zápasu a postupne sa zlepšovať. Naďalej sa ho držíme a to je dôležité“.
Kentwan Smith (hráč Levických Patriotov) : „Som spokojný s dnešným výsledkom. Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane, od začiatku sme mali hru pod kontrolou, súpera sme nepúšťali do zápasu. Bol to ťažký týždeň, odohrali sme množstvo zápasov, som veľmi rád že sme ich všetky zvládli“.
Roman Skvašík (hráč Žiliny) : „Súper bol na nás dobre pripravený, aj napriek tomu, že máme pod košom dobre stavaných hráčov, tak nás dnes jednoznačne preskákal. Rozhodol prvý polčas, ktorý sme nezachytili a súper v ňom strelil množstvo bodov“.
Miroslav Futo (asistent trénera Žiliny) : „V dnešnom zápase Levice potvrdili svoju kvalitu, nie nadarmo sú na čele ligy. My sme stále nováčik, ktorý sa učí, získava skúsenosti a snaží sa získavať body aj na palubovkách súperov. Dnes sa nám to nepodarilo, nefungovala nám obrana o čom svedčí aj veľké množstvo bodov, ktoré sme dostali“.

Autor : Štefan Porubský
foto: Lukáš Droppan