Bez jediného zaváhania dokráčali k triumfu na Golden Eagle Cupe Levickí Patrioti, v záverečnom zápase na turnaji zdolali NH Ostrava 83:69. Druhé miesto napokon obsadili GTK Gliwice, v priamom súboji triumfovali nad Helios Suns Domžale jednoznačne 83:52.

Ešte pred ostrým štartom do nového ročníka čaká Levických Patriotov od piatku 21. do nedele 23. septembra 21. ročník medzinárodného turnaja Golden Eagle Cup, ktorý je známy aj ako Memoriál bratov Kleinovcov. Počas troch dní si postupne zmerajú sily s troma celkami – slovinským Helios Suns Domžale, poľským GTK Gliwice a českou NH Ostrava.

Druhý hrací deň Golden Eagle Cupu prinieslo rozhodnutie, kto sa stane víťazom tohtoročnej edície turnaja. Trofej pre víťaza zostane v rukách Levických Patriotov, ktorí zdolali GTK Gliwice 75:69. V druhom stretnutí si Helios Suns Domžale poradili s NH Ostrava 78:71.

Po zisku svojho prvého majstrovského titulu sa rozhodol v Leviciach pokračovať. Reprezentačný rozohrávač Milan Žiak potvrdil svoje skúsenosti na turnaji v Maďarsku, kde sa okrem celkového prvenstva tešil aj zo zisku ocenenia pre najužitočnejšieho hráča. O účinkovaní na turnaji, ale aj o dojmoch z nového tímu, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

V úvodný deň Golden Eagle Cupu zaznamenal víťazný vstup do turnaja poľský celok GTK Gliwice. Výhrou vstúpili do turnaja aj domáci Patrioti, o ich triumfe nad Domžale rozhodol v samotnom závere Boban Tomič.

Levickí Patrioti sa stali celkovými víťazmi kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja v Maďarsku, v záverečnom stretnutí zdolali domáci Zalakerámia ZTE KK 75:68.