Patrioti Levice získali na Golden Eagle Cupe prvú výhru, po skvelom obrate zdolali českú Opavu 73:66.

Patrioti Levice sa dohodli na zaujímavej a na Slovensku doposiaľ málo vídanej spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Tekov. Cieľom tohto partnerstva je zvýšenie povedomia o tekovskom regióne, ktoré môžu Patrioti ako momentálne najpopulárnejší športový klub v regióne Tekova šíriť prostredníctvom svojho mena a zápasov na Slovensku, aj v zahraničí.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Tekov vznikla v lete 2017. Zakladateľmi sú mestá, obce a organizácie pôsobiace v oblasti na povodí Dolného Pohronia a na južných úbočiach Štiavnických vrchov a Ipeľskej pahorkatiny. Uvedomili si svoj potenciál v oblasti tvorby produktov v cestovnom ruchu. Hlavným zámerom vytvoriť organizáciu v oblasti bolo podporiť rozvoj cestovného ruchu v Regióne Tekov a rozvíjať túto oblasť v budúcnosti.
„Už dlhodobejšie sme sa pohrávali s myšlienkou, ako by sme mohli ešte viac prehĺbiť povedomie o našom meste a regióne, ktorý reprezentujeme už 23 sezónu v najvyššej basketbalovej súťaži mužov, piaty rok v medzinárodnom Alpsko-jadranskom pohári a každoročne aj na turnajoch v okolitých štátoch. Sme Levičania – Patrioti a tak, ako sa nám z regiónu dostáva partnerská pomoc a podpora fanúšikov, chceme ju dobrou hrou a výsledkami regiónu aj vracať jeho reprezentáciou a šírením pozitívnych informácií o ňom. Prišli sme preto s myšlienkou spolupráce s organizáciou Región Tekov, ktorú sme sledovali, ako sa postupne vyvíja a naberá ďalších členov. Zaujala nás svojim rozvojom a vidíme v nej potenciál rastu a progresu,“ povedal o začínajúcom partnerstve generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Mgr. Denis Marosy, výkonný riaditeľ OOCR Tekov: "Oblastná organizácia cestovného ruchu Tekov má hlavné poslanie, v súčasnej fáze jej existencie, vytvoriť strategické partnerstvá s organizáciami, ktoré majú potenciál tvoriť komunikačný kanál medzi organizáciou, domácimi (čo je veľmi dôležité) a budúcimi návštevníkmi Regiónu Tekov. Je nesmierne dôležité, aby tento komunikačný kanál bol viditeľný a populárny. Basketbalový klub Patrioti Levice tento potenciál určite predstavuje a sme radi, že sa naše ciele v tejto súvislosti stretávajú. Preto je iniciatíva zo strany Patriotov pre našu organizáciu veľmi pozitívna a prínosná a prichádza presne v správnej dobe. V dobe kedy sa organizácia snaží o predaj vytvorenej slovenskej regionálnej značky turistickej destinácie a jej umiestnenie na mape ponúk cieľov pre regionálny turizmus. Byť viditeľný v naplnených športových halách je určite správnym krokom v dosiahnutí tohto cieľa.“

Ako veľmi vhodná príležitosť na odštartovanie spolupráce sa ukázal projekt 1.ligy mužov, do ktorého Patrioti vstupujú spoločne s mládežníckym klubom ŠBK Junior Levice. „Keďže v tomto tíme budú, možno na jednu výnimku, hrať iba Levičania, zhodli sme sa na tom, že je to vhodný projekt na prezentáciu OOCR Tekov. Preto bude na nových krásnych dresoch tímu ŠBK Junior Patrioti Levice logo regiónu Tekova, hovorí manažér Patriotov. Spoločné aktivity chystajú oba subjekty aj počas zápasov A-tímu Levíc. Využívať budú veľkú Led obrazovku v hale a tiež sa pripravuje možnosť prezentácie jednotlivých členov, či partnerov organizácie Tekov počas domácich zápasov Levičanov.

„Mgr. Denis Marosy na záver dodáva: "Na potrebu partnerstiev so strategickými organizáciami, ktoré sídlia v našom regióne, v športe ako aj v rozvoji cestovného ruchu už netreba veľa poukazovať. Je to cesta k efektívnejšej podpore rozvoja regiónu, Regiónu Tekov, a spoločnej spolupráce regionálnych organizácií. Preto dôležitou strategickou spoločnou úlohou bude i naďalej usilovať o nadviazanie spolupráce s dôležitými partnermi na spoločných projektoch zameraných na vylepšenie a zvýšenie konkurencieschopnosti presadiť sa na trhu s produktami v cestovnom ruchu".

Oba subjekty sa zhodli na tom, že by sa malo jednať o dlhodobejšiu spoluprácu, ktorej konkrétne výsledky sa môžu ukázať v horizonte niekoľkých rokov.

 

Patrioti Levice odštartovali účinkovanie na Golden Eagle Cupe tesnou prehrou 69:75 so slovinským Helios Suns Domžale.

Žlto-zelení obhájili svoje minuloročné prvenstvo na turnaji v Zalaegerszegu. Napriek absencii trojice hráčov / Krajčovič, Juríček, Hill/ zdolali v nedeľu maďarský Šopron 87:74 a bez ohľadu na výsledok posledného zápasu turnaja sa stali jeho víťazmi.

PATRIOTI LEVICE – ŠOPRON KC 87:74 /27:25, 45:45, 70:64/
LEVICE: Perovič 21, Žiak 21, Bojanovský 12, Hot 11, Bachan 10 /Kirves 8, Danielič 3, Volárik 1, Adámik 0/
TH: 7/5 – 14/11, Trojky: 10-7

Levičania mali konečne dobrý vstup do zápasu a po 3.minútach viedli 7:2. Hostia reagovali oddychovým časom, po ktorom išli do vedenia 9:10, Patrioti však kontrovali na 16:10 a takto sa prelínalo vedenie zo strany na stranu prakticky počas celého prvého polčasu. Tréner Levíc Michal Madzin poslal na palubovku už v prvom polčase všetkých deväť zdravých hráčov, čím chcel udržať nasadené tempo hry, čo sa mu aj podarilo. Levičania držali krok so súperom aj po prestriedaní a po trojkách Peroviča a Žiaka išli do kabíny za stavu 45:45.
Patrioti potrebovali na víťazstvo v turnaji výhru o tri a viac bodov, v prvom rade ale mysleli na víťazstvo v zápase. Hoci lepší vstup do druhého dejstva mal súper, po trojke Danieliča a dvoch trojkách Bachana otočili Levičania vedenia na svoju stranu. Dobrá obrana a niekoľko rýchlych brejkov po získaných loptách znamenalo vedenie Levíc po tretej štvrtine v pomere 70:64.
Patrioti zvládli poslednú náročnú desaťminútovku zápasu. Získaný náskok ešte dokázali navýšiť a súpera už v závere zápasu k ničomu nepustili. Po včerajšom tesnom víťazstve Sopronu nad Zalaegerszegom /95:92/ tak Levičania obhájili minuloročné prvenstvo na turnaji.

Michal Madzin, tréner Levíc: „Za dnešný výkon tímu som naozaj veľmi rád, bol to náš najlepší zápas v príprave. Každý jeden z hráčov, ktorý dnes bol schopný hrať, pridal svoj podiel do mozaiky a pomohol k víťazstvu. Hrali sme dostatočne tímovo a verím, že sa odtiaľto budeme ešte ďalej posúvať.,“

Opäť po roku sa levická športová hala zhostí už tradičného medzinárodného turnaja Golden Eagle Cup 2019, ktorý je známy aj pod názvom Memoriál bratov Kleinovcov. V poradí 22. kapitolu napíšu Patrioti 21. – 23. septembra spolu s družstvami z Česka a Slovinska.

Druhý deň na medzinárodnom turnaji v maďarskom Zalaegerszegu bol pre Patriotov úspešný, rakúsky Fürstenfeld Panthers zdolali hladko 85:59.