BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Levickí Patrioti
Mestská športová hala, sobota 2. decembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk
Delegácia rozhodcov: Ján Kovalčík, Peter Karniš, Matúš Čurilla

Čo je dôležité vedieť: Spišiakov aj naďalej sprevádza smola, na Karlovke neuspeli v dôležitom stretnutí, keď prehrali hladko 74:96. Tréner tímu Erich Korfanta sa po tomto súboji nevyhol kritike do vlastných radov, hlavne za výkon v prvom polčase. "Novovešťania" sa stále trápia so zraneniami, počas týždňa sa museli rozlúčiť so službami rozohrávača Michaela L'Africaina. Patrioti prišli v stredu o víťaznú sériu v Košiciach, zlá prvá štvrtina sa podpísala na ich prehre 83:102. V tabuľke sú aj naďalej na druhom mieste, ak však nechcú na túto pozíciu pustiť Košice, tak musia potvrdiť na Spiši rolu favorita.
Kto proti komu: Jednoznačné spoľahnutie je v domácich radách na pivota Michela-Ofika Nzegeho. Sily si s ním zrovnajú Boris Bojanovský, Garrick Sims či Kentwan Smith. Komu sa podarí viac vyťažiť z priestora pod košom?
Čísla, čísla, čísla: Spišská Nová Ves prehrala už jedenásť stretnutí v rade, Levickí Patrioti však zostávajú spolu s Interom jedinými tímami, ktoré majú kladnú bilanciu na palubovkách súperov.
Aktuálne info: Do tréningového procesu tímu sa vo štvrtok pripojil už aj Žarko Djurič, ktorý bude k dispozícii trénerom v dnešnom zápase. Mimo hry tak ostáva už len Teo Petani. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.

Povedali pred zápasom:
Teo Hojč, tréner Levíc: "Každý ligový zápas je náročný. Vieme, že nás nečaká nič jednoduché, Spišská je na domácej palubovke vždy nebezpečná. Najdôležitejšie bude, aby sme predviedli lepšiu hru, ako v Košiciach. Vieme, čo musíme zlepšiť a budeme sa o to snažiť."