MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Levickí Patrioti
/stav série: 2:1/
Mestská športová hala, utorok 11. apríla o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Marek Kúkelčík, Anton Šarišský
Čo je potrebné vedieť: Levice konečne zabrali na vyššie obrátky a pred svojimi fanúšikmi nepripustili predčasný koniec sezóny. Nemali to však ľahké, o víťazovi napokon muselo rozhodovať až predĺženie. V ňom mali lepšiu mušku, čo im prinieslo po výsledku 95:91 minimálne istotu štvrtého štvrťfinálového zápasu. Teraz ich čaká cesta do Komárna, kde sa pokúsia o vyrovnanie série. "Obuvníci" nepredviedli v treťom štvrťfinálovom stretnutí ideálny výkon, ale všetky tromfy sú stále na ich strane. Vo svojom prostredí už nie raz potvrdili víťazstvo aj proti papierovo silnejšiemu súperovi, spoliehať sa tiež môžu aj na mohutnú podporu svojich priaznivcov.
Kto proti komu: Patriotom robia najväčšie problémy pivoti, Langston s Bojanovským zaznamenali v sobotu spoločne 31 bodov, 21 doskokov a 3 bloky. Ako na to zareaguje Žarko Djurič, Reginald Keely a Igor Josipovič? A kto z Levíc bude "stáť"?
Čísla, čísla, čísla: Komárno má silu v doskokoch a kvalitnejšej lavičke, Levice ukázali lepšiu úspešnosť v streľbe za tri body a trestných hodoch. Ktorá maličkosť rozhodne o osude štvrtého zápasu?
Aktuálne info: Na zápas sezóny cestujú Levičania v plnej sile. O tom, kto z legionárov dnes nenastúpi sa rozhodne až tesne pred duelom. Do Komárna sa chystá podporiť Levičanov zhruba osemdesiať členná skupina fanúšikov. Odchod fanbusu je o 16.00 hodine. 

Povedali pred zápasom:
Jozef Paulik, asistent trénera Komárna: "Stále platí, že kým niekto nevyhrá tri zápasy, séria pokračuje. V Leviciach nám chýbal malý kúsok k víťazstvu a teda aj postupu, no napokon sa tešili domáci. Teraz je rad na nás, kedy sa budeme snažiť zo všetkých síl v domácom prostredí ukončiť sériu. Vieme, kde sme robili chyby, preto sa im budeme snažiť vyvarovať v nasledujúcom zápase. Verím, že za pomoci našich fanúšikov doma ukončíme túto sériu a budeme sa tešiť z postupu. Urobíme preto maximum, čo bude v našich silách, dôležité bude sústredenie počas celých štyridsiatich minút, ak nie aj viac."
Šimon Krajčovič, hráč Levíc: "Po prvých dvoch zápasoch nás už všetci odpisovali, my sa však nevzdávame. V Komárne to bude opäť zápas o všetko a stať sa môže čokoľvek. Tešíme sa na tento zápas a veríme, že sériu ešte vrátime do Levíc."

Bleskovky