BK Levickí Patrioti - MBK Rieker COM-therm Komárno
/stav série: 0:2/
Športová hala, sobota 8. apríla o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Milan Brziak, Marek Turčin

Čo je potrebné vedieť: Zatiaľ najjednoznačnejšie sa vyvíja séria medzi štvrtými Levicami a piatym Komárnom. Minuloročný vicemajster pevne kráča za ďalšou účasťou medzi najlepšou štvorkou. Svoje ambície potvrdili aj v druhom zápase, v ktorom triumfoval nad Patriotmi hladko 103:74. Zverenci trénera Tea Hojča zatiaľ nedokážu nájsť účinný recept na komárňanskú hru, preto ich v sobotu čaká boj o predĺženie sezóny. Uvidíme, do akej miery sa pokúsia Levičania zariskovať v treťom zápase série.
Kto proti komu: Budeme sa opakovať, ale kľúčom k úspechu je Boban Tomič. Slovinský rozohrávač má skvelú fazónu, o čom svedčí double double priemer v počte nastrieľaných bodov a asistencií. Levickí rozohrávači zaostávajú, viac sa jednoznačne v play off čakalo od skúseného T.J. Bannistera.
Čísla, čísla, čísla: Ak by sme to mali zhrnúť stručne, tak Patrioti musia zlepšiť všetko. Znížiť vysokú úspešnosť streľby "obuvníkov", viac doskakovať, hrať tímovejšie a mať produktívnejšiu lavičku.
Informácie pred zápasom: Všetky bezpečnostné pokyny z prvého zápasu platia aj pre tretí duel série. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Ani dnes nebude chýbať Intersport strela za 333,-Eur a darčeky pre meninového a narodeninového oslávenca.
Partnerom dnešného zápasu je spoločnosť Levmilk, Levické mliekárne a.s. Pri vstupoch do haly bude prebiehať ochutnávka výrobkov.

Povedali pred zápasom:

Ladislav Garaj, manažér Levíc: "Vieme o čo dnes hráme, viac asi k tomu netreba povedať. Ak dokážeme preniesť veci z prípravy a tréningov do zápasu, verím, že uspejeme a spravíme túto sériu ešte veľmi zaujímavou."

Jozef Paulik, asistent trénera Komárna: "Všetci sme si vedomí toho, že séria sa skončí až vtedy, keď niekto vyhrá ako prvý tri zápasy. Všetko je otvorené, hoci nôž na krku majú momentálne hráči Levíc. My cestujeme na tento zápas rovnako pripravení, ako aj na predošlé dva v tejto sérii. Určite hráči odovzdajú na palubovke všetko, čo bude v ich silách a uvidíme, na čo to bude stačiť. Chuť po víťazstve nám nechýba a verím tiež v to, že nám ako šiesty hráč pomôžu aj naši fanúšikovia, ktorí ­ nás prídu do Levíc podporiť. Očakávam takisto dobrý zápas, pretože aj predchádzajúce dva boli kvalitné a myslím si, že aj ten tretí bude taký."

Bleskovky