BK Levickí Patrioti - MBK Rieker COM-therm Komárno
Športová hala, sobota 1. apríla o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: 213, Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Igor Pipíška, Richard Sirocký

Pohľad na tímy:
Levice: Druhá levická sezóna pod vedením trénera Tea Hojča opäť priniesla hlavne radostné chvíle pre priaznivcov. Aj napriek skromným ambíciám, sa podarilo tímu bojovať od úvodu o čelo tabuľky. Vyrovnané výkony doma i vonku, stabilizovaný káder a úspešné účinkovanie v Alpsko-jadranskom pohári. To sú všetko faktory, ktoré sa podpísali na tom, že do play off idú Levice zo štvrtého miesta a s výhodou domáceho prostredia v štvrťfinále play off. Počas základnej časti prišlo síce niekoľko zaváhaní, na ktoré však dokázali Levičania odpovedať najlepším možným spôsobom. Tím sa opieral opäť o kvalitnú defenzívu, v ktorej patril ku ligovej špičke. Pozitívom je tiež fakt, že počas sezóny prišlo len ku kozmetickým zmenám v kádri. Sezónu určite nedokončí v "žlto-zelenom" drese Mychal Ammons, ktorý však bol len krátkodobou náhradou za Reggieho Keelyho. Veľké očakávania sa vkladajú do T.J. Bannistera, ktorého čaká súboj proti jeho bývalému tímu.
Komárno: Prejsť cez prvé kolo play off, tak zneli predsezónne vyjadrenia generálneho manažéra Komárna Jozefa Paulika. "Obuvníci" idú opäť do vyraďovacích bojov ako čierny kôň súťaže. V sezóne sa im darilo striedavo, svoje na tom zohral aj zdravotný stav tímu, kde ich dlhšiu dobu trápili zranenia na kľúčovom poste rozohrávača. Tie však pominuli, Komárno začalo zbierať víťazstvá a v Alpsko-jadranskom pohári dokráčali až do finále, v ktorom vyzvú slovinské Helios Suns Domžale. Dobrá bilancia doma (15 víťazstiev a 5 prehier) v porovnaní so slabšou vonku (9 výhier a 11 prehier) však stačila len na piatu pozíciu. Do play off však idú naladení s výbornou fazónou - päť víťazstiev za sebou. Komárno urobilo počas základnej časti len minimálne zmeny v tíme, predčasne skončil Kori Babineaux a pre zdravotné problémy si nezahrá už ani Michal Maslík.

Kto proti komu:
Zaujímavý duel bude hlavne na rozohrávačskom poste. Levice stihli pred koncom prestupového obdobia dopísať na súpisku bývalého hráča Komárna T.J. Bannistera. Proti nemu okrem ex-spoluhráčov bude stáť aj skúsený slovinský reprezentant Boban Tomič. Pod košom budú mať Patrioti robotu s jedným z najlepších pivotov súťaže Wayneom Langstonom, ktorého dopĺňa reprezentant Slovenska Boris Bojanovský. Tréner Teo Hojč však má vo svojom kádri skúsených centrov - Jozefa Vojteka, Žarka Djuriča, Igora Josipoviča a Reggieho Keelyho.

Bilancia vzájomných zápasov:
Žiaden z tímov nezviedol toľko súbojov v aktuálnom ročníku ako basketbalisti Levíc a Komárna. Pre Patriotov vyzneli lepšie úvodné tri stretnutia - 82:69 a 86:80 (aj v rámci Alpsko-jadranského pohára) doma a 94:90 po predĺžení vonku. Potom však prebral taktovku vicemajster, po výsledku 103:75 si vybojoval postup do semifinále Alpsko-jadranského pohára, ďalej išiel aj po výsledku 82:68 na Eurovia Slovenskom pohári. A v poslednom vzájomnom súboji triumfoval pred domácim publikom 91:72.

Informácie pred zápasom: Zdravotný stav v tíme Levíc je dobrý a žlto-zelení nastúpia v plnej sile. Vstupenka na štvrťfinálovú sériu stojí 4,-Eurá. Permanentky platia tak ako počas sezóny. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Keďže sa očakáva "plný dom" nenechajte si príchod do haly na poslednú chvíľu. Pred športovou halou sa bude podávať občerstvenie. Partnerom zápasu je pivovar Steiger. Prvých 100 fanúšikov, ktorí prídu do haly v žltom alebo zelenom tričku /mikine/ budú mať alko alebo nealko pivo grátis. Pokyny usporiadateľa pred play-off nájdete tu.

Povedali pred sériou:

Levice:

Teo Hojč, tréner Levíc: "Som viac ako spokojný s tým, čo sme dosiahli v základnej časti súťaže. Nie veľa ľudí nás videlo na takto vysokej pozícii. Teraz stojíme pred novou výzvou a sme si vedomí sily nášho protivníka. Aj napriek zdravotným problémom v predchádzajúcich týždňoch, sme ale ukázali, že môžeme hrať proti najlepším tímom v lige. Výkony Komárna gradovali predchádzajúce dva mesiace, ich najväčšiu zbraň vidím v individuálnej kvalite hráčov, tranzícii a streľbe za tri body. Pokúsime sa ich zastaviť tímovou hrou a nasadením. Ak chceme byť úspešní, musíme sa v zápasoch dostať na ich level v bojovnosti a byť koncentrovaní počas celých 40 minút zápasu. Som presvedčený, že náš tím bude poriadne motivovaný na tento súboj."

Vladimír Klár, kapitán Levíc: "Súpera na play off si nikto nevyberá, liga bola tento rok veľmi vyrovnaná, preto je zbytočné zamýšľať sa nad tým, či nám Komárno ako súper vyhovuje alebo nie. Máme s nimi v tejto sezóne vyrovnanú bilanciu, ani to však nič neznamená, pretože play off je nová súťaž a stať sa môže hocičo. My pôjdeme do každého zápasu naplno a budeme sa snažiť využiť výhodu domáceho prostredia, ktorú sme si vybojovali v základnej časti. Komárno sa spolieha na dirigenta hry Tomiča, hrajú rýchlo a tradične dobre strieľajú. Našou najsilnejšou zbraňou by mala byť tímovosť, to, čo nás zdobilo počas celej sezóny. Je to derby a tým pádom sa očakáva skvelá atmosféra, plné športové haly, a tak sa máme na čo tešiť."

Komárno: 

Richard Ďuriš, tréner Komárna: "Momentálne sa nachádzame 11 výhier od majstrovského titulu tak, ako ďalších 7 mužstiev. Každý jeden zápas bude takpovediac o prežitie, keďže vieme, že kto vypadne, sezóna sa mu končí. Prvýkrát v histórii sa v play off odohrá súboj Komárna s Levicami. Verím, že každý jeden zápas bude mať výbornú atmosféru v hľadisku a športovú úroveň na ihrisku. Levice sú v tejto sezóne naším najčastejším súperom, myslím si, že o výsledku zápasov sa bude rozhodovať v detailoch a čaká nás napínavá a dramatická séria. Na obidvoch stranách figuruje viacero vynikajúcich hráčov, ktorí sú schopní vziať na seba zodpovednosť a rozhodnúť zápasy. Teší ma, že sme všetci zdraví a hráči tým pádom môžu na ihrisku odovzdať maximum a možno pridať aj niečo navyše, čo však k play off patrí a práve v zápasoch, kde ide o všetko, sa rodia historické okamihy a hrdinovia."

Siniša Bilič, kapitán Komárna: "Očakávame veľmi tažké štvrťfinále, každý zápas bude veľmi náročný. Levice už dobre poznáme a aj oni nás, odohrali sme s nimi už túto sezónu 6 zápasov, takže žiadne prekvapenie neočakávame. Rozhodovať budú maličkosti a kto bude mať väčšie srdce."

Bleskovky