BK Levickí Patrioti - MBK Handlová
Športová hala, streda 29. marca o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste a Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Marek Turčin, Ladislav Bartoš

Čo je potrebné vedieť: Levice aj Handlová už vedia, ako skončia v základnej časti a kto bude ich súperom v štvrťfinále play off. Patriotov čaká krajské derby s Komárnom, Handlová si zmeria sily s Košicami. Kto však pôjde do úvodného zápasu naladený víťazstvom? Levičania prehrali počas víkendu s "býkmi" (66:79), zápas však nedohral Reginald Keely. Jeho účasť v stredajšom stretnutí je preto otázna. "Baníci" nestačili na Lučenec (61:65), čo napokon rozhodlo o ich umiestnení v základnej časti.
Kto proti komu: Trénerovi domácich Teovi Hojčovi by už mal byť k dispozícii Žarko Djurič, pre zranenie vynechal predchádzajúce tri stretnutia. Jeho aj ostatných podkošových kolegov čakajú súboje s Petrom Sedmákom či Nemanjom Gudžičom.
Čísla, čísla, čísla: Levice môžu zakončiť základnú časť štvrtou výhrou nad Handlovou za sebou.

Povedali pred zápasom:
Vladimír Klár (hráč Levíc): "Čaká nás posledný zápas základnej časti, v ktorom chceme rovnako ako v predchádzajúcich súbojoch zabojovať o víťazstvo a správne sa naladiť na play off. K zápasu treba pristúpiť s plnou vážnosťou a odohrať ho naplno."
Marko Cvetkovič (tréner Handlovej): "Po poslednom domácom zápase je jasné, že ideme do play off z ôsmeho miesta. Zápas s Levicami, ktoré potvrdzujú výbornú formu, bude veľmi náročný. Ja ale verím, že moji chlapci k nemu pristúpia zodpovedne a predvedieme v poslednom zápase základnej časti kvalitný a zodpovedný výkon."

Bleskovky