KB Košice - BK Levickí Patrioti
Angels aréna, sobota 25. marca o 19.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Youtube
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Ján Kovalčík, Lukáš Životský

Čo je potrebné vedieť: Oba tímy sú na víťaznej vlne a svoje miesto do vyraďovacej časti už majú isté. Košice nenašli premožiteľa v predošlých stretnutiach a do štvrťfinále idú s istotou prvej pozície. Patrioti zvíťazili v stredu po dramatickej koncovke nad Interom Bratislava, čo ich povzbudilo do zostávajúcich bojov, ale aj série s Komárnom. Pre Levice zostávajú "býci" jediným tohtosezónnym súperom, nad ktorým nedokázali ani v jednom prípade zvíťaziť.
Kto proti komu: Skúsenosti a kvalita sa očakáva v súboji rozohrávačov. Domácim sa vrátil po zranení do zostavy Radenko Pilčevič, sekunduje mu Milan Žiak a ďalší členovia tímu Richarda Leška. Leviciam sa zatiaľ vypláca angažovanie T.J. Bannistera, jeho príchod zlepšil aj herný prejav Jarvisa Summera a Šimona Krajčoviča. Hostia by už mohli mať k dispozícii aj pivota Žarka Djuriča, ktorý absentoval v predchádzajúcich dvoch dueloch.
Čísla, čísla, čísla: Len dvakrát našli Košičania premožiteľa v domácej Angels aréne, ale Levice cestujú na východ s druhou najlepšou bilanciou z hosťujúcich paluboviek. "Býci" majú o čosi lepšiu defenzívu, väčší rozdiel je ofenzíve, kde dávajú v priemere o päť bodov viac ako ich sobotňajší súper.
Aktuálne info: Žarko Djurič síce postupne zvyšuje tréningové dávky a liečenie zraneného členku prebieha dobre, dnes však ešte v Košiciach nenastúpi. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.

Povedali pred zápasom:
Michal Baťka (hráč Košíc): "Chalanom z Levíc sa vrátil po zranení Reggie Keely, získali Bannistera. Dostávajú sa do výbornej formy. Potrápili Prievidzu, vyhrali v Karlovke a naposledy zdolali Inter. Nebude to s nimi ľahké, ale verím, že s podporou fanúšikov to zvládneme. Počul som, že vstupné bude zadarmo a snáď sa teda tribúny zaplnia veľmi slušne."
Šimon Krajcovič (hráč Levíc): "Zápas v Košiciach bude skvelá previerka pred nadchádzajúcim play off. Aj napriek tomu, že oba tímy sa nemôžu v tabuľke posunúť, tak určite pôjde o kvalitný zapas s vysokým nasadením. My sa budeme sústrediť hlavne na náš výkon. Skúsime si udržať stúpajúcu formu pred play off."

Bleskovky