Žlto-zelení včera neskoro večer v Infiniti aréne zlomili štvrťfinálovú kliatbu a prvýkrát po piatich rokoch sa dostali do semifinále jednej zo súťaží. Zrejme najtichšie derby v histórii týchto dvoch tímov ovládli Patrioti celkom jednoznačne. Od úvodných minút zápasu išli Levičania do vedenia a súboj kontrolovali počas celého priebehu. „Pre nás aj pre nich to bol zvláštny zápas, keďže sme hrali v podstate pred prázdnou halou a o neskorej hodine. O takejto hodine nie sme zvyknutí hrať, ale dokázali sme to zvládnuť,“ povedal po zápase druhý najlepší strelec Patriotov Žarko Djurič.
Levičania sa už pred zápasom ubytovali v Hoteli Yasmin, v centre Košíc a aj to bol jasný dôkaz toho, že na východ necestovali len na výlet. Dnes doobeda absolvovali Patrioti poradu a krátky strečing. Večer o 18.00 hodine ich čaká repríza ligového súboja spred šiestich dní. V semifinálovom súboji Slovenského pohára narazia na domácich košických býkov.
Patrioti dokázali poslednú sobotu v obrovskej dráme len ako druhý tím v sezóne triumfovať na horúcej palubovke Košíc po dvoch predĺženiach 115:109. O to väčšia bude motivácia domáceho tímu na dnešnú odvetu. Usporiadajúci tím cíti na domácej palubovke šancu na pohárové víťazstvo, potrebovať na to ale bude preskočiť ešte dve prekážky. Dnes sa im do cesty postaví sebavedomý a dobre naladený tím Levíc, ktorý by si rád predĺžil pobyt na východe Slovenska ešte o jeden deň. Zdravotný stav v tíme je dobrý a všetci hráči sú dnes pripravení nastúpiť.
Košičania včera poľahky zdolali Karlovku 95:58.