Domáci bez reprezentanta Šiřinu, Patrioti bez zraneného Žarka Djuriča, ale už s uzdraveným Tanelom Kurbasom nastúpili na ďalší prípravný zápas. Náš tradičný súper v príprave predviedol svoj tradičný kvaliný výkon založený na tvrdej obrane, pestrej hre v útoku a vysokej úspešnosti streľby za tri body.
V Opave sa hral útočný basketbal, miestami to bola poriadna prestrelka. Levičania v prvom dejstve nielen že držali krok s domácimi, ale po väčšinu času aj viedli. A to aj napriek tomu, že Jurečka pálil z rohu jednu trojku za druhou /v zápase 10/7/. Patrioti však zakaždým dokázali odpovedať a po polčase viedli 40:46.
Tretia desaťminútovka patrila jasne domácim. Zeleno-žltí dali za päť minút len dva body z trestných hodov a domáci išli do vedenia. To narástlo až na rozdiel desiatich bodov, Opava bola v tretej časti hry na nezastavenie. Patrioti však nezložili zbrane. V záverečnej štvrtine konečne ubránili niekoľko útokov v rade, na druhej strane trafili dve trojky Žiak aj Vašl a Levičania boli späť v hre o víťazstvo. Štyri minúty pred koncom dokonca opäť viedli  74:75, Opava však následne trafila ďalšie dve trojky a v závere si už ustrážila tesné víťazstvo.

Zajtra o 13.00 hodine odohráme ďalší zápas vo Svitavách.

BK OPAVA – BK LEVICKÍ PATRIOTI 88:82 /23:24, 40:46, 67:57/
OPAVA: Jurečka 24, Klečka 19, Bujnoch 10....
LEVICE: Smith 16, Vašl 14, Petani 8, Sims 8, Bachan 6 /Žiak 14, Krajčovič 8, Kurbas 5, Bojanovský 3/
TH: 18/12 – 23/18, Trojky: 14-10