Máme za sebou august, zrejme najmenej obľúbený mesiac u všetkých basketbalistov. Prišiel teda čas na prvý /nepravidelný/ klubový blog, v ktorom Vám v krátkosti priblížime niekoľko okamihov z nedávno skončeného mesiaca.
Tak sa nám to celé znovu rozbehlo. Prázdniny sú za nami v klube už dlhšie, pre školákov sa končia práve dnes. Štyri týždne letnej prípravy utiekli neuveriteľne rýchlo, hoci pre hráčov bol každý jeden deň dlhý a náročný. Prvé dni boli ťažké nielen v rámci tréningov, ale aj v zabezpečení celkového chodu klubu. Nastavenie stravovania, ubytovania, presunov tak, aby každý vedel kde má jesť, trafil do bytu, do haly aj do obchodu bolo pri toľkých nových hráčoch náročné, keďže sa nám ale nikto nestratil, zvládli sme to celkom dobre.
Rovnako dobre zvládli chalani úvodný mesiac prípravy. Hlavne prvé dni vo veľkých teplotách neboli jednoduché, hráči však prišli dobre pred pripravený a to je vždy veľmi dôležité. Už dlho sme nemali v tíme takú multi kultúru ako je tomu v tejto sezónu. Chorvátsko, Slovinsko, Srbsko /Žarko Djurič má síce chorvátsky pas, považuje sa ale za Srba/ Estónsko, USA, Bahamy. No a k tomu štyria slovenskí reprezentanti a mladé pušky z ŠBK Junior. Aj tí zapadli do tímu výborne. To ich minuloročné oťukanie sa a občasné navštevovanie mužských tréningov malo svoj význam. Vedeli už do čoho idú a prakticky celý august odmakali s A-tímom. Vydržali, ustáli si svoje miesto a do sezóny im to môže dať veľmi veľa. Budeme im držať palce nielen v juniorskej lige, ale aj v minutách, ktoré budú postupne zbierať v SBL. O tom, že mladé pušky do tímu zapadli a zvyšok družstva ich prijal za svojich svedčí aj to, že dnes celé družstvo Patriotov sledovalo finálový zápas juniorov na Junior cupe v hľadisku.
Tretí rok za sebou sme absolvovali tímový výstup na Sitno. Keďže Šimon bol minulý rok v čase výstupu v reprezentácii a Žarko prišiel do tímu tiež neskôr, pre všetkých starších hráčov to bola ich vrchárska premiéra. Asi aj táto neskúsenosť spôsobila zvolenie neprimerane vysokého tempa a tak keď sme sa my skúsenejší dostali pri chatu Andreja Kmeťa, chvíľu sme nevedeli či tie kvapky čo začali húfne padať sú z čiel našich hráčov, alebo je to dážď. Nasledovala tradičná fotka v nových tričkách na skale, tento krát doplnená o exkluzívne zábery z drona, ktoré ste mohli vidieť aj vo video reportáži. /link na video tu./ Po hladkom zostupe z kopca sme tradičné hráčske podpichovačky o dni voľna zahnali kvalitnou gulášovou polievkou a osúchom v miestnej reštaurácii. Do vody na počúvadle sa odvážili skočiť len mladé pušky, kým staré kusy sa už nevedeli dočkať návratu domov. Jedinou výnimkou bol Tanel Kurbas, pre ktorého bol kopec na Sitne asi ako pre nás Lomnický štít a teplota vody v Počúvadle zrejme ako pre nás voda na Margite v tých najteplejších dňoch. Apropo, po prvý raz sme na kopec dostali aj maródov. Tanel a Boris si našli cestu autom pokiaľ sa len dalo a zvyšok potom vyšli víťazne po vlastných.
Na záver blogu ešte zasiahneme aj do septembra, jeho prvé dva dni sme strávili v maďarskom mestečku Kormend. V dvanásťtisícovom mestečku, pripomínajúcom trochu väčšie Želiezovce sme odohrali dva prípravné zápasy. To, že ide o basketbalové mesto sme vedeli, ale že na prípravný zápas proti nám príde vyše tisícky fanúšikov nás milo prekvapilo. Útulná hala, do ktorej vojde podľa našich odhadov 1500 fanúšikov, aj keď domáci tvrdili, že sa ich tam natlačí ešte viac, mala všetko, čo klub potrebuje. Bolo vidieť, že na tréningových pomôckach, regenerácii, posilňovacích zariadeniach sa tu šetriť nemusí. Za domácu šatňu /s 8 miestnou vírivkou/ by sa veru nemuseli hanbiť ani kluby v nemeckej bundeslige. Dvojica trénerov zo Slovinska mala okolo seba široký tím ľudí a hoci sme sa o rozpočte klubu viac nedozvedeli, na káder minuly zhruba trikrát viac ako my. Kormend je mimochodom prvým a zatiaľ jediným maďarským účastníkom Alpsko-adriatického pohára, možno si teda ešte proti sebe zahráme.
Tak, ako bol pre hráčov najťažší mesiac august, pre nás v klube je taký september. Za 26 dní štartuje Slovenská basketbalová liga a dovtedy na nás čaká ešte poriadny kopec práce. Okrem toho nás čakajú prípravné zápasy, domáci výborne obsadený turnaj a kopec ďalších aktivít smerujúcich k úvodnému kolu Slovenskej basketbalovej ligy. Urobíme všetko preto, aby sme sa dobre pripravili a priniesli Vám veľa skvelých zážitkov s Levickými Patriotmi.
PS: Máte už chytené svoje obľúbené miesto? Tento rok to určite bude stáť za to!