Štvrtkový duel Helios Alpsko-jadranského pohára medzi Patriotmi a rakúskym Grazom mal zvláštnu príchuť pre šesticu juniorov z tímu ŠBK Junior Levice. Od trénerskej dvojice Hojč – Lutovský totiž dostali jedinečnú možnosť ukázať naplno svoje schopnosti. Svojej šance sa chopili naplno, keď vybojovali pre Levice víťazstvo 79:75.
Nabitý program zápasov a zranenia otvorili cestu juniorom na palubovku. Levice už mali prakticky vo vrecku postup do vyraďovacej fázy Alpsko-jadranského pohára, zápas s Grazom sa preto javil ako odmena za ich doterajšie výkony. Vo svojej súťaži sú po šiestich zápasoch na čele tabuľky, prehru neokúsili ani v jednom prípade. Svojim súperom dávajú zverenci trénera Mareka Juríka v priemer viac ako 100 bodov na zápas. „Myslím si, že hrali výborne. Ukázali dostatočnú guráž a tiež talent. Publikum ich podporovalo, keďže sa tešili z toho, že sú na palubovke domáci odchovanci. Je to výsledok dobrej práce ŠBK Junior. Chcel by som im pogratulovať za doterajšiu robotu a tiež trénerovi Marekovi Juríkovi, pretože je to hlavne jeho zásluha. Pre nich to bude dobrá skúsenosť a tiež motivácia do ďalšej práce. Veľmi pekne bolo vidieť, ako si starší hráči užívali to, čo odvádzali juniori na ihrisku. Podporovali ich, čo len napomáha k tomu, aby sa tím ešte viac stmelil,“ nešetril chválou po zápase tréner Teo Hojč.
Drvivá väčšina juniorov odohrala v zápase viac ako 15 minút. Celkovo sa postarala takmer o polovicu všetkých bodov, na víťazstve mali podiel v podobe 34 bodov. „Z mojej strany veľký rešpekt našim juniorom. V stredu ich tréner na tréningu psychicky pripravoval na to. Šanca dostať sa na ihrisko bola totiž veľmi veľká, keďže sme chceli šetriť kľúčových hráčov. Príprava spočívala v tom, aby sa s tým vysporiadali, bojovali, nezľakli sa a nemali strach z toho, keď niečo pokazia. Klobúk dole, hrali bez rešpektu a niekedy sa zdalo, že to neboli ani juniori. Niektoré herné situácie riešili s prehľadom. Samozrejme, boli tam aj chyby, ale sú to mladí chlapci. Tento zápas bol pre nich veľký bonus na získanie skúseností a tiež odmena za letnú prípravu, ktorú odpracovali s družstvom. Na druhej strane, chceli sme aj my odvďačiť chalanom, keď sme mali zranenia v tíme, tak vždy boli ochotní prísť, trénovať s nami a tiež cestovať na zápas, aj keď bývala len malá pravdepodobnosť, že zasiahnu do boja. Veľký rešpekt, nech však nezaspia na vavrínoch, pracujú na sebe a takto pokračujú ďalej,“ uviedol asistent trénera Ladislav Lutovský.
Najvýraznejší priestor dostal slovenský reprezentant do 18 rokov Martin Danielič. V zápase odohral viac ako 22 minút, do štatistík si zapísal 8 bodov, 6 doskokov, 6 asistencií a jeden zisk. „Dúfame, že sa to ešte veľakrát zopakuje. Fanúšikovia boli výborní. Prajeme si čo najviac podobných víťazstiev. Je to veľká skúsenosť, keďže je to niečo úplne iné ako medzi juniormi. Čím viac takýchto zápasov bude, tým lepšie pre nás,“ uviedol po zápase. Za hrdinu večera možno označiť Patrika Adámika, v dramatickej koncovke zaznamenal päť bodov, ktoré napokon priniesli udržanie domácej neporaziteľnosti. Celkovo dal v stretnutí 12 bodov, doskočil tri lopty, dvakrát asistoval a zaznamenal aj jeden blok. „Som veľmi šťastný, že sme ako juniori dostali od trénera šancu. Cítil som sa super, na palubovke sa mi totiž darilo. Súper na nás v závere vyvinul tlak, ale zvládli sme to. Podpora fanúšikov potešila. Takéto zápasy nám pomôžu v našom rozvoji a kariérach,“ povedal levický krídelník.
V Grazi odohral necelých päť minút, tentoraz z toho bolo necelých dvadsať. Pivot Jakub Zigo vyťažil z tejto šance štyri body, štyri doskoky a dva zisky. „Bola to naša prvá príležitosť ukázať sa. Myslím si, že sa nám to podarilo. Základ bol v obrane. Aj keď nemohlo všetko padnúť, dali sme do toho srdiečko a nakoniec sa to podarilo. Niečo takéto sa určite v každom klube nepodarí. Som rád za dobré vzťahy medzi ŠBK Junior a Levickými Patriotmi. Verím a dúfam, že to bude aj takto naďalej pokračovať,“ odprezentoval svoj názor Zigo.
Až trojica hráčov debutovala proti rakúskemu súperovi. Najviac sa po individuálnej stránke podaril zápas krídelníkovi Jaroslavovi Luknišovi, autorovi 8 bodov, troch doskokov a jedného bloku: „Som rád, že sme dostali od trénera možnosť hrať v Alpsko-jadranskom pohári. Cítili sme podporu divákov. Bol to skvelý pocit, skvelý zápas. Veľmi sme si to ako juniori užili. Beriem to ako odmenu. Verím, že sa takéto možnosti budú opakovať čo najčastejšie. Takéto zápasy nám totiž pomáhajú získavať skúsenosti, ktoré môžeme využiť medzi juniormi.“ Dvoma bodmi, troma doskočenými loptami a dvoma asistenciami sa podieľal na víťazstve talentovaný rozohrávač Samuel Volárik. „Je pekné dostať hneď takúto minutáž. Bol som trošku nervózny, ale som veľmi rád, že som dostal takúto príležitosť. Od trénera sme dostali príležitosť, keďže vidí, že skutočne tvrdo pracujeme. Myslím si, že to bol jeden z dôvodov, prečo sme dostali možnosť zahrať si. Ešte som nemal možnosť hrať pred takýmto publikum, atmosféra a fanúšikovia boli úžasní. Víťazstvo bola čerešnička na torte. Viem, že takéto zápasy sú pre mňa veľmi dôležité. Vidím, v čom sa musím zlepšovať. Nabudúce možno už nebudem tak nervózny a budem viac v pohode,“ vyhlásil rozohrávač Levíc.
Ako jediný sa do streleckej listiny nezapísal pivot Šimon Slaninka. Aj pre neho to však bola neoceniteľná skúsenosť: „Pocit to bol dobrý, všetci sme sa na to tešili. Pre nás juniorov sú to skvelé skúsenosti. Snažili sme sa sústrediť hlavne na obranu. Aj napriek tomu, že súper mal pod košom prevahu, tak sme to dokázali zvládnuť.“
Šestica mladíkov ukázala, že sa o budúcnosť levického basketbalu netreba báť. Práve dávanie čoraz väčšieho priestoru domácim odchovancom je dlhodobou víziou Levických Patriotov. „Máme takú víziu, že chceme do budúcnosti zapojiť čo najviac Levičanov do družstva. Záležať to bude však od mnohých vecí. Sú to mladí chlapci, uvidíme kam pôjdu študovať po ukončení škôl a či zostanú v Leviciach. Je tam určitý potenciál. Mohli sme vidieť v zápase zopár chlapcov. Potenciál je, uvidíme ako s tým chlapci popasujú. My sa ich snažíme zabudovať do družstvo. Nie je to jednoduché, nedá sa to len tak. Je to náročné, keďže v tejto sezóne má klub vyššie ambície ako pred rokom. Je preto ťažké dostať do rotácie mladých chlapcov, ale keď je príležitosť, tak to určite urobíme aj v ligových zápasoch,“ dodal na záver Lutovský.

Autor: Michal Duchovič
Foto: Lukáš Droppan

 

Dlhoročná stálica levického basketbalu a kapitán majstrovského tímu zo sezóny 2010/2011 Richard Klein si predlžuje svoju hráčsku kariéru aj po jej oficiálnom ukončení. Vo farbách „béčka“ Levických Patriotov ho aj v tejto sezóne môžete vidieť na palubovke v tretej najvyššej súťaži mužov. Okrem toho odovzdáva svoje skúsenosti deťom v ŠBK Junior Levice, kde je trénerom v kategórii U13. V rozhovore sme nevynechali ani tému súčasného A-tímu Levíc.

Úvod rozhovoru patril levickému „B-družstvu“. Tím prešiel výraznou obmenou, no ambície zostali rovnaké. Aj keď v lete to s druhým tímom Patriotov vyzeralo hoci ako len nie dobre, napokon sa našli ďalší milovníci basketbalu, ktorí umožnili Leviciam prihlásiť sa do 2.ligy skupiny Západ. „Zostavili sme takmer úplne nový tím, skoro všetci hráči sa obmenili, až na päť alebo šesť stálic. Dúfam, že tradícia tohto tímu bude pokračovať tak, ako aj predtým. Túto sezónu som si to zobral na starosť ja. Braňo Kazár už toho toľko nestíha, takže sme si niektoré povinnosti rozdelili. Budem pomáhať chlapcom s administratívnymi vecami. My, čo sme starší, sa budeme snažiť usmerňovať mladých,“ okomentoval Klein aktuálnu sezónu.
Hlavná úloha Kleina však v tíme zostáva nezmenená: „Aj naďalej budem hrať basketbal.“ B-tím Levických Patriotov riadia spoločnými silami. „Nemáme oficiálneho trénera, viesť to budeme spoločne so staršími hráčmi,“ ozrejmil Klein pozíciu trénera v tíme.
So spoluhráčmi vychádza priateľsky aj napriek rozdielnemu vekovému zloženiu tímu: „S niektorými hráčmi sa poznám dlhé roky. Sme banda chalanov, respektíve skupina ľudí, ktorá si chce zahrať. Vekový rozdiel neriešime, vychádzame rovnako. Mladší hráči majú predo mnou rešpekt, ale nie vynútený.“
Riešenie skladby tímu nebolo jednoduché, nováčikovia na súpiske sa totiž pripojili až na poslednú chvíľu. „Hráčsky káder sa obmenil skrz toho, že niektorí hráči už nestíhali kvôli robote a cez víkendy majú toho veľa. Čo sa týka mladých, sme veľmi radi, že sa k nám pripojili. V auguste to vyzeralo, že nás bude v tíme len päť a neprihlásime sa. Vlastne sme prihlášku v termíne ani nepodali. Prihlásili sme sa až dodatočne. Na súpiske je nás až osemnásť, čo nikdy nebolo po predchádzajúce roky,“ teší sa bývalý majster Slovenska. Aj s ohľadom na šírku tímu vstúpili Levičania do sezóny s veľkými ambíciami: „Chceme sa dostať čo najvyššie a hrať Final Four.“ Hoci úvodný zápas na palubovke Dunajskej Stredy Levičania prekvapivo prehrali, ďalšie dva náročné duely na ihriskách súperov už s prehľadom zvládli.
Aj napriek tomu, že nejde o najvyššiu súťaž, aj B-tím má svojich verných priaznivcov. „Na zápasy nás chodia podporovať známy, rodiny a občas zablúdia aj fanúšikovia z 'áčka'. Určite by nás potešila väčšia účasť,“ zamyslel sa Klein. Podľa jeho slov môže byť lákadlom fakt, že aj v tejto sezóne uvidia hrať domácich Levičanov. Úvod súťaže odohrali Patrioti na palubovkách súperov doma sa predstavia po prvýkrát 2.12 proti Trenčínu.
V súčasnosti sa Klein venuje okrem hrania aj trénovaniu, tretí rok pôsobí pri kategórii U13. „Je ťažké hovoriť dopredu, ako bude ich budúcnosť vyzerať. Máme veľmi šikovných chlapcov, ktorí napredujú veľmi rýchlo a aj tí slabší dnes, môžu byť oveľa lepší neskôr, ako tí, čo sú teraz lepší. Máme jedincov, ktorí vynikajú. Lídrami tímu sú Kováčik, Kulčár a Pohánka, tí hrávajú aj o kategóriu vyššie. Každý zápas u detí je ale iný,“ zhodnotil tréner svoj tím.
Na najväčší úspech v histórii Levíc zaiste nezabudne žiadny fanúšik a ani samotní hráči ako Richard Klein: „Vždy si spomínam na majstrovskú sezónu v dobrom. Ako som povedal už dávno, taký tím na Slovensku už dávno nebol a ja som mal tú česť byť jeho kapitánom. Bolo mi ľúto, že sa tím po jednej sezóne rozpadol. Boli sme skvelý kolektív a fanúšikom sme ponúkli veľmi atraktívny basketbal.“
A ako vidí šance aktuálneho tímu Levických Patriotov? „Šance tam jednoznačne sú. Tím je veľmi dobre poskladaný a momentálne hrajú fantasticky. Prajem im, nech im to vydrží a hlavne, nech sú zdraví. Mojou úlohou je teraz ich povzbudzovať,“ odpovedal na záver Klein.

Autor: Romana Zsigová
Foto: Mário Bočák, Patrik Štrba

Levice si postrážili domácu neporaziteľnosť, vybojovali si zároveň postup do vyraďovacej fázy Alpsko-jadranského pohára
Levickí Patrioti si vybojovali postup do vyraďovacej fázy Helios Alpsko-jadranského pohára, doma zvíťazili nad rakúskym UBSC Raiffeisen Graz 79:75.
Pre nabitý program zápasov dostali proti Grazu priestor menej vyťažení hráči, ale aj členovia juniorského tímu ŠBK Junior Levice. V prvej štvrtine však zverenci trénera Tea Hojča vybehli na súpera väčšou aktivitou, ktorá im už po piatich minútach priniesla vedenie 12:2. Rakúsky celok sa nenechal zahanbiť, postupne sa mu totiž podarilo znížiť vysoké manko. Po desiatich minútach bolo napokon 22:15 pre domácich. V druhej časti dostali možnosť ukázať sa aj juniori, pre väčšinu z nich to boli cenné minúty v levickom „áčku“. Herne nesklamali, keďže držali pre svoj tím približne 10-bodový náskok. V koncovke síce prišli o zopár bodov z náskoku, ale posledné slovo mal domáci Vašl, ktorý upravil na polčasových 40:35.
Aj v druhom polčase si Patrioti držali bodový odstup od svojho súpera, keď bolo treba, tak dokázali strelecky zabrať. Darilo sa hlavne Bachanovi, spolu so spoluhráčmi viedli pred záverečnou štvrtinou 56:50. V úvode štvrtej 10-minútovky bol rozdiel opäť dvojciferný, mladíci sa proti skúsenejšiemu súperovi nestratili a vedenie dokonca navyšovali. Hostia sa v koncovke dostali na dostrel, 114 sekúnd pred koncom dokonca vyrovnali stav stretnutia na 70:70. Za domácich zobral na seba zodpovednosť Adámik, jeho päť bodov napokon rozhodlo o víťazstve 79:75 nad Grazom.

BK Levickí Patrioti – UBSC Raiffeisen Graz (Rak.) 79:75 (22:15, 18:20, 16:15, 23:25)
Levice: Bachan 19, Sims 8, Smith a Vašl po 7, Krajčovič 2 (Adámik 12, Danielič a Lukniš po 8, Zigo 4, Bojanovský a Volárik po 2, Slaninka 0)
Graz: Gamberoni 22, Nelson-Henry 19, Maresch 17, Turner 11, Richter 6 (Alisic, Heuberger a Seywald 0)

TH: 10/8 – 16/10, Fauly: 18 - 11, Trojky: 9 – 5,
Rozhodovali: Ženiš, Matejčík, Bartoš, 550 divákov

Povedali po zápase:
Teo Hojč, tréner Levíc: „Som veľmi rád, že naši juniori ukázali to, čo ukázali. Myslím si, že ide o veľkú vec. Chcel by som zablahoželať ich trénerovi. Ukázali totiž, prečo sú v súťaži juniorov na prvom mieste. Som tiež rád za podporu fanúšikov. Myslím si, že to bol pre všetkých v Leviciach pekný basketbal.“
Martin Danielič, hráč Levíc: „V prvom rade by som sa chcel poďakovať trénerovi za to, že nám dal toľko príležitostí. Všetci, čo sme tam prišli, sme chceli ukázať, že basketbal hrať vieme a môžeme hrať pravidelne. Celý tím ukázal, že máme kvalitu. Aj keď súper na konci hrýzol, tak sme to zvládli.“
Markus Gallé, tréner Grazu: „Myslím si, že sme začali dobre, ale nehrali sme tak, ako sme mali. Snažili sme sa hrať ako hviezdy, namiesto toho sme mali na nich tlačiť. Hrali sme s priveľkým rešpektom, čo sa nemalo stať. Minuli sme obrovské množstvo príležitostí a nehrali sme ako tím, to bol podľa mňa hlavný rozdiel.“
Matthieu Gamberoni, hráč Grazu: „Mali sme určite odviesť lepšiu prácu v defenzíve. Ukázali sme aj dobré veci, ale tie nestačili na víťazstvo vonku.“

Text: Michal Duchovič
Foto: Lukáš Droppan

Derby pred plnou halou sa nezačalo pre Levice najlepšie, po chvíli prehrávali s Komárnom 0:5. Za domácich však odpovedal Petani, ktorý v rýchlom slede zmazal manko. Z vysokého tempa ťažili viac zverenci trénera Tea Hojča, už v ôsmej minúte ich poslal Krajčovič do prvého výraznejšieho vedenia v zápase 24:12. Komárno vyzeralo v tejto fáze bezradne, dlhé minúty nevedeli nájsť  recept na levickú hru. V druhej štvrtine sa hostia nadýchli k tlaku, keď stiahli na rozdiel deviatich bodov (30:39), ale Levičania opäť zabrali v správnom momente. Prvý polčas napokon vyhrali 48:33. Do druhého polčasu už nenastúpil zranený Djurič, za hostí musel ísť predčasne pod sprchy Djordjevič. Patrioti si držali dvojciferné vedenie, ale Komárno nevzdávalo svoj boj o víťazstvo. Šanca prišla v záverečnej 10-minútovke, keď stiahli na 71:76. Lenže domáci zvládli dramatickú koncovku, ktorá im napokon priniesla triumf 82:73.

BK Levickí Patrioti – MBK Rieker Com-Therm Komárno 82:73 (27:13, 21:20, 15:20, 19:20)
Levice: Petani 14, Kurbas 13, Vašl 7, Djurič 6, Bojanovský 4 (Žiak 17, Sims 8, Smith 6, Krajčovič 5, Bachan 2)
Komárno: Jankovič a Tomič po 16, Bowman 11, Djordjevič 3, Hoferica 2 (Diminič 15, Stojanov 5, Vojtek 3, Adams 2, Jurčina 0)
TH: 22/19 – 11/8, Fauly: 15 – 23, Trojky: 9 – 11, Rozhodovali: Tomašovič, Matejčík, Turček
Divákov: 1700

Teo Hojč, tréner Levíc: „Som naozaj veľmi spokojný s našou predvedenou hrou v prvom polčase. V druhom polčase si hráči vytvárali viac otvorených streleckých pozícií. Veľmi dobre zahrala aj naša lavička. Komárno má veľmi dobrý tím a dobrého trénera, takže sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať. Chcel by som pogratulovať mojim chlapcom k výhre.“
Milan Žiak, hráč Levíc: „Bol to náročný zápas, Komárno nie je ľahký súper. Ich postavenie v tabuľke určite nie je adekvátne ich kvalitám, čiže sme vedeli, že to bude ťažký zápas, a to sa aj ukázalo. V obrane sme spravili pár chýb, ale som rád, že sme to uhrali. Vedeli sme, kde majú silné stránky, na rozohrávke Tomič a pod košom Diminič. Dôležité bolo, že sme ich nepustili k ničomu,keď sa zápas lámal.“
Miloš Šporar, tréner Komárna: „V prvom polčase ukázali Levice viac energie, viac agresivity a hrali lepšie. Nezachytili sme úvod druhého polčasu, potom sme však začali hrať o čosi lepšie. Začali sme lepšie brániť, ale stále sme nehrali tak ako by som si predstavoval. Myslím si, že potrebujeme trochu viac času, aby sme sa zlepšili. Čo sa týka celkového zápasu, som hlavne spokojný s druhým polčasom, kde sme ukázali bojovnosť a celkovo lepšiu hru.“
Jozef Vojtek, hráč Komárna: „Tak v prvom rade, začali sme veľmi zľahka, čo sa nám nevyplatilo a v prvom polčase sme dostali 48 bodov. Zle sme pokrývali strelcov a nechávali sme im otvorené pozície. V druhom polčase sme začali lepšie brániť, lepšie sme si posúvali loptu, ale k zvratu už nedošlo.“

 

Handlová sa pustila do levického tímu bez rešpektu, po necelých dvoch minútach viedla už 8:2. Ku kostrbatému vstupu zverencov trénera Tea Hojča sa pridala v štvrtej minúte navyše aj nečakaná absencia, pre zranenie musel ísť z ihriska Petani. V prvej štvrtine to bol viac-menej duel bez obrán, hosťom sa však darilo viac ťažiť z levických chýb. Domácich sa mohli oprieť o Simsa so Žiakom, po prvej 10-minútovke doviedli svoj tím do tesného vedenia 21:19. Aj v druhej štvrtine Handlová hrýzla, problém robila hlavne ich agresívna hra na oboch stranách palubovky. Levice sa s tým dokázali pasovať, do šatní išli napokon za stavu 39:35 v ich prospech.

Až v druhom polčase začala rozhodovať širšia lavička na strane Levíc, Handlovej postupne dochádzali sily. Vašl poslal po piatich minútach tretej štvrtiny Patriotov prvýkrát v zápase do dvojciferného vedenia – 55:45. Tieto okamihy sa ukázali ako zlomové, zlomili totiž odpor húževnatého súpera. Pred poslednou štvrtinou vyhrávali domáci už 73:56. V záverečných minútach to už bola exhibícia Levičanov, ich náskok sa prehupol cez 20-bodovú hranicu. Na radosť domácich priaznivcov sa na palubovke objavili aj mladé nádeje Adámik a Danielič. Patrioti si napokon pripísali nad Handlovou hladký triumf 96:69.

BK Levickí Patrioti – MBK Handlová 96:69 (21:19, 18:16, 34:21, 23:13)
Levice: Smith 17, Bojanovský 13, Vašl 10, Kurbas 9, Petani 2 (Žiak 12, Bachan 11, Krajčovič a Sims po 10, Danielič 2, Adámik 0)
Handlová: Tyus 16, Gabrič 14, Djordjevič a Landenbergue po 12, Štefek 5 (Zejak 10, Dolník, Dratva, Haviar a Mátych 0)
TH: 10/8 – 23/20, Fauly: 19 – 20, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Šarišský, Turčin, Hudec
Divákov: 900

Povedali po zápase:
Teo Hojč, tréner Levíc: „V prvom polčase sme mali po zranení Petaniho trochu obavy o zápas, ale som rád, že sme to aj bez neho zvládli. Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, ukázali sme väčšiu agresivitu, koncentrovanosť, lopta sa dobre posúvala a hráči sa dobre pohybovali, z čoho potom pramenili voľné strely spod koša aj z oblúka. V zápase sme mali 25 asistencií a súpera sme ubránili pod 70 bodov, čo si myslím, že sú dobré čísla. Som rád, že sme vyhrali, ale mrzí ma zranenie Petaniho. Dúfam, že vyšetrenia dopadnú dobre a čoskoro bude môcť hrať.“
Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Bol to zápas dvoch polčasov. Do prvého polčasu sme nevstúpili tak koncentrovane, ako sme chceli. Súperovi sme dovolili veľa ľahkých striel a celkovo sme nebránili dobre. Cez prestávku sme si v šatni povedali nejaké veci a druhý polčas sme začali úplne inak ako prvý. Som rád, že sme vyhrali a teší ma, že si zahrali všetci chalani.“
Krunoslav Krajnovič, tréner Handlovej: „Opäť to bol v úvode vyrovnaný zápas až do nejakej 23. minúty. Potom sme sa však zase rozsypali a začali sme hrať individuálne. Nedodržali sme nejaké veci, na ktorých sme sa dohodli a ukázala sa nekoncentrácia hráčov, ktorí prišli z lavičky. Myslím si, že rozhodla hlavne agresivita domácich hráčov. V prvom polčase sme sa s tým vedeli popasovať, ale v druhom sme s tým mali už veľké problémy. Levice vyhrali zaslúžene.“
Ondrej Haviar, hráč Handlovej: „Tak opäť sme ukázali z našej strany dva rozdielne polčasy. V prvom sme dodržiavali taktické pokyny, dobre sme bránili, bojovali sme. Z toho pramenilo aj pár ľahkých košov a úspešné trojbodové strely. V druhom polčase nám súper opäť odskočil na 15 bodov a my namiesto toho, aby sme sa vrátili naspäť do hry, sme prestali hrať úplne a prestalo sa nám dariť aj v útoku a opäť to takto dopadlo.“

Na Levických Patriotov a ich fanúšikov čaká sedem dní plných basketbalu. Od soboty 11.11 do soboty 18.11 odohrajú Patrioti na domácej palubovke štyri zápasy, tri v rámci Eurovia SBL a jeden zápas Alpsko-adriatického pohára. V rámci tohto týždňa pripravili Patrioti špeciálny balíček vstupeniek, ktoré si môžete zakúpiť pred sobotným derby proti Komárnu.
Ak si kúpite vstupenku na každý zo štyroch zápasov naraz v sobotu, dostanete ich za cenu troch vstupeniek. Miesto 14,-Eur tak zaplatíte len 10,50,-Eur. Vstupenky dostanete v obálke, každá bude inej farby a na každej bude vytlačený dátum k jednotlivému zápasu.
Veríme, že posledné výsledky a výkony Patriotov dopomôžu k tomu, aby bola športová hala tradične plná a vy svojím povzbudzovaním pomôže svojmu tímu k víťazstvám v týchto dôležitých dueloch.

11.11 sobota, 18.00 hod. Levickí Patrioti - MBK Rieker Komárno
14.11 utorok, 18.00 hod. Levickí Patrioti - MBK Handlová
16.11 štvrtok, 18.00 hod. Levickí Patrioti - USBC Graz
18.11 sobota, 18.00 hod. Levickí Patrioti - PP&TV RAJ Žilina